Hlavní navigace

Silniční daň-nevyuž.vůz, pls. p. Alen1..

  • (neregistrovaný) 90.176.75.---

    20. 7. 2012 11:19

    Dobry den,
    prosim o radu případně nějaký odkaz co je správně.
    Jsme s.r.o., a tři měsíce jsme měli auto v autobazaru k prodeji, mám od nich potvrzení o přezvetí vozidla. Prolalo se a já neplatila za ty tři měsíce silniční daň, jelikož jsem chápala, ze pokud není využívané k podnikání, nemusí se platit. Je to nákladní do 3,5 t.
    Jenže ted jsem se dozvěděla, že to je špatně a platit jsme prý měli. Můžete mi prosím poradit zda mam skutečně doplatit zálohu nebo ne ? Jde o par stokorun, ale rada bych věděla jak to správně v zákoně chápat....., protoze já to pochopila asi špatně :(

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2012 11:34

      klara2 (neregistrovaný) 90.178.98.---

      Re: Silniční daň-nevyuž.vůz, pls. p. Ale
      Já bych řekla že jako s.r.o. jste platit měli, zkuste si projet tady na foru historii, nedávno jsem taky hledala.. platit nemusí za ty měsíce pokud auto nevyužívá podnikatel FO.. ale uplně přesně Vám to nevysvětlím..

    • 20. 7. 2012 13:35

      MíšaF (neregistrovaný) 80.90.129.---

      Re: Silniční daň-nevyuž.vůz, pls. p. Ale
      ..... pokud máte automobil do 3,5 t, tak SD platíte pouze za měsíce, kdy je používáte (ať OSVČ nebo PO).... pokud nepoužíváte SD neplatíte a nemusíte dávat značky do depozitu....

    • 20. 7. 2012 17:23

      xx (neregistrovaný) 90.176.75.---

      Re: Silniční daň-nevyuž.vůz, pls. p. Ale
      No to jsem take tak chapala, ze se plati jen když se používá, ale ted mi psal danař, že at ihned doplatíme, že se u práv. osob platí vždy a ze i když stojí v bazaru, je to k podnikání.....šéf zas je rad, ze se neplati, tak bych ráda nějaký odkaz,kde to je jednoznačně řečeno jak postupovat....
      díky všem za reakce

    • 21. 7. 2012 1:20

      MíšaF (neregistrovaný) 80.90.129.---

      Re: Silniční daň-nevyuž.vůz, pls. p. Ale
      to platilo kdysi.... stačí si přečíst § 2 odst. 1 zákona o SD a máte jasno.... "Předmětem daně silniční (dále jen "daň") jsou silniční motorová vozidla1) a jejich přípojná vozidla1) (dále jen "vozidla") registrovaná a provozovaná v České republice, jsou-li používána k podnikání1a) nebo k jiné samostatné výdělečné činnosti1a) (dále jen "podnikání") nebo jsou používána v přímé souvislosti s podnikáním anebo k činnostem, z nichž plynoucí příjmy jsou předmětem daně z příjmů u subjektů nezaložených za účelem podnikání podle zvláštního právního předpisu.1b) Bez ohledu na to, zda jsou používána k podnikání, jsou předmětem daně vozidla s největší povolenou hmotností nad 3,5 tuny určená výlučně k přepravě nákladů a registrovaná v České republice.....

    • 21. 7. 2012 10:22

      xx (neregistrovaný) 90.176.75.---

      Re: Silniční daň-nevyuž.vůz, pls. p. Ale
      děkuji za citaci zakona, take jsem ho cetla a chapala to tak, ale danar tvrdi, ze pokud je ve firme, je vzdy určeny pro podnikani i kdyby stalo na dvoře.... měla jsem na mysli např. vyjádření soudu nebo nejaké jiné rozhodnutí, které bych mu mohla předložit..., zákon jsme četli oba a každý to máme jinak "zpracované"

    • 21. 7. 2012 21:59

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.209.---

      Re: Silniční daň-nevyuž.vůz, pls. p. Ale
      Souhlasím s vaším daňařem, prakticky u právnických osob je vždy vozidlo používané k podnikání.
      V některých komentářích na to odkazuje Ing. Karel Janoušek.
      Neznám judukát, který by to vyvracel.

    • 22. 7. 2012 18:09

      xx (neregistrovaný) 90.176.75.---

      Re: Silniční daň-nevyuž.vůz, pls. p. Ale
      Děkuji za vaše vyjádření, v pondělí hned doplatíme. A pokud se vůz prodá např. 5.7., tak jsme povinni zaplatit silničku ješte za celý červenec, ze ? prodávalo se fyz. osobě, ne podnikateli..

    • 22. 7. 2012 18:44

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.100.---

      Re: Silniční daň-nevyuž.vůz, pls. p. Ale
      >>>>>>do depozitu....
      >>>>>No to jsem take tak chapala, ze se plati jen když se
      >>>>>používá, ale ted mi psal danař, že at ihned
      >>>>>doplatíme,
      >>>>>že se u práv. osob platí vždy a ze i když stojí v
      >>>>>bazaru, je to k podnikání.....šéf zas je rad, ze se
      >>>>>neplati, tak bych ráda nějaký odkaz,kde to je
      >>>>>jednoznačně
      >>>>>řečeno jak postupovat....
      >>>>>díky všem za reakce
      >>>>

      >>>děkuji za citaci zakona, take jsem ho cetla a chapala
      >>>to tak, ale danar tvrdi, ze pokud je ve firme, je
      >>>vzdy
      >>>určeny pro podnikani i kdyby stalo na dvoře.... měla
      >>>jsem na mysli např. vyjádření soudu nebo nejaké jiné
      >>>rozhodnutí, které bych mu mohla předložit..., zákon
      >>>jsme
      >>>četli oba a každý to máme jinak "zpracované"
      >>Souhlasím s vaším daňařem, prakticky u právnických
      >>osob je vždy vozidlo používané k podnikání.
      >>V některých komentářích na to odkazuje Ing. Karel
      >>Janoušek.
      >>Neznám judukát, který by to vyvracel.
      >Děkuji za vaše vyjádření, v pondělí hned doplatíme. A
      >pokud se vůz prodá např. 5.7., tak jsme povinni
      >zaplatit silničku ješte za celý červenec, ze ? prodávalo se
      >fyz. osobě, ne podnikateli..
      Ano
      Pokud po změně vlastníka vozidla již není vozidlo používáno k podnikání, nedochází ke změně v osobě poplatníka, protože vozidlo již není dále předmětem daně silniční. Pak nelze uplatnit postup podle § 8 odst. 2 ZDSIL a původní poplatník je poplatníkem daně silniční i za kalendářní měsíc, ve kterém ke změně vlastníka (provozovatele) došlo.

    • 23. 7. 2012 8:43

      xx (neregistrovaný) 90.176.75.---

      Re: Silniční daň-nevyuž.vůz, pls. p. Ale
      Děkuji moc za vysvětlení a rady.

    • 28. 1. 2013 20:07

      xx (neregistrovaný) 90.176.75.---

      Re: Silniční daň-nevyuž.vůz, pls. p. Ale
      Dobry vecer pani Alen,
      ted jsem dělala vyúčtování silniční daně a jsem opět u našeho problemu co jsem tady už řešila. Máme kupní smlouvu i předání vozu k 30.6., faktura byla vystavena až v červenci. jak bylo s přepisem v TP už nevím... a ted nevím, za máme platit i za ten červenec. Jedná se o 150 kč, které jsem na záloze zaplatila, ale zas je zbytečné, pokud nemusíme..... Prodej byl fyzické osobě. Prosím, poradíte mi jak s tím naložit ? dle všecho předpokládám, že přepis v TP nejspíš proběhl nejdříve až 1.7., ale nevíme...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).