Hlavní navigace

Souhrnné hlášení - prosím o radu

 • (neregistrovaný)

  26. 7. 2012 22:53

  Dobrý večer, mám prosím na vás možná asi laický dotaz ohledně souhrnného hlášení, musí ho podávat i autodopravce, který přepraví zboží např. z Německa do ČR a posléze vystavuje fakturu slovenskému plátci daně, VF je v Eurech bez DPH. A pokud ano, je to uvedeno i v DP v řádku 21?
  A jak by to prosím ještě bylo u projektové činnosti, kterou by dotyčný poskytl slovenskému plátci daně, také musí podávat souhrnné hlášení?
  A pokud by tato povinnost vznikla, musí se všechny předchozí DP (čtvrtletní) opravit nebo to není "nutné"??? Děkuji moc za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 7. 2012 6:44

   Jana N. (neregistrovaný)

   Re: Souhrnné hlášení - prosím o radu
   souhrnné hlášení se podává za všechna plnění bez daně uvedená v ř. 20 a 21, domnívám se, že jsou o oba výše uvedené příklady, doprava ano, projektová činnost podle toho na co, zda na nemovitost a ta je kde?

  • 27. 7. 2012 9:10

   Barbora (neregistrovaný)

   Re: Souhrnné hlášení - prosím o radu
   Děkuji za odpověď, nemovitost se nachází v zahraničí,takže předpokládám,že se na to souhrnné hlašení také vztahuje.
   Mohu mít prosím ještě jeden dotaz? V případě, že by se stalo, že souhrnná hlášení nebyla podána asi za 6 předchozích čtvrtletí (jedná se o převzaté účetnictví) s tím, že v řádcích 20 a 21 v DP tyto plnění neměli uvedena, musím podávat zpětně řádná souhrnná hlášení nebo mohu až od nyní postupovat správně? Moc se mi do toho nechce. Služby poskytnuté zahraničnímu plátci daně vůbec neuváděli v DP. Jedná se v průměru asi o 5 plátců za 1 čtvrtletí, plnění cca 50000,-celkem. Hrozí na FÚ za to nějaká sankce? Děkuji Vám moc za odpověď.

  • 27. 7. 2012 9:30

   Jana N. (neregistrovaný)

   Re: Souhrnné hlášení - prosím o radu
   u té nemovitosti pokud fakturuje plátce plátci, tak bych plnění nedala do ř. 21 ale 26 bez daně a dph přizná dle § 10 a zaplatí příjemce plnění v SK. tím pádem by toto plnění nešlo ani do hlášení.
   jinak doporučuji udělat dodatečná přiznání k dph o ř. 21 a k tomu následná hlášení, pokud nebylo v dřívějších měsících uvedeno

  • 27. 7. 2012 9:53

   Barbora (neregistrovaný)

   Re: Souhrnné hlášení - prosím o radu
   Mohu mít prosím ještě poslední dotaz, pokud ve všech případech i v autodopravě i u projektové činnosti bylo fakturováno slovenskému odběrateli či dopravci, který není registrovaný k dani v ČR. Musím všechna plnění zahrnout do řádku 21 a následně souhrnné hlášení.
   Jste moc hodná, děkuji za rady

  • 27. 7. 2012 11:20

   Jana N. (neregistrovaný)

   Re: Souhrnné hlášení - prosím o radu
   pokud pro neplátce-odvádíte dph tady v čr ve svém přiznání ř. 1, ale to se netýká specielních služeb , kdy je místo plnění na nemovitosti a různá jiná § 10 a dále, souhrnná se nedělají, případ od případu se různí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).