Hlavní navigace

Prodej cených papírů

  • (neregistrovaný) 82.208.57.---

    1. 8. 2012 21:57

    Dobrý den, jak probíhá danění výnosů z prodeje akcií? Jaká je sazba a co se děje v případě, že celkově zkončím ve ztrátě?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 8. 2012 10:37

      Vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Prodej cených papírů
      Příjem z prodeje CP je daněn obecnou 15 % sazbou daně, pokud není osvobozen ( §4 ZDP), je to rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou jednotlivého CP a ke ztrátě z tohoto prodeje se nepřihlíží, daní se v § 10 ZDP. Pokud máte jiné příjmy a podáváte DP tak se všechny sčítají do jednoho základu daně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).