Hlavní navigace

Nezisková organizace - práce

• (neregistrovaný) 89.103.231.---

7. 8. 2012 12:20

Dobrý den,
    máme neziskovou organizaci, resp. základní organizaci občanského sdružení s vlastním hospodařením. Jsme především aktivní organizace, která se zaměřuje na zájmovou neziskovou činnost. Každoročně musíme předkládat finančnímu úřadu daňové přiznání. Tady mám pár otázek. Jsme neplátce DPH. V jakém případě je nutné odvádět daň z příjmu. Mám nepotvrzené informace, že v tom případě pokud v pokladně máme ke konci kalendářního roku více jak 300 000. Této částky hodně zdaleka nedosahujeme, ale mám otázku zda je to opravdu tak. Jestli nemusíme danit i to málo co máme z příležitostných hospodářských činností. Dále bych se chtěl zeptat zda jako neziskovka můžeme veřejně legálně nabízet, např. na našich webových stránkách práce, na které se zaměřujeme v naší neziskové činnosti, ale techniky těchto prací bývají jinak běžně využívány i profesně.

Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 8. 2012 23:53

Pavel Jirsa (neregistrovaný) 89.176.214.---

Re: Nezisková organizace - práce
      Petře,

koukněte se do ZDP na

1)§38m/7/a

2)§18/3

3)§18/4

4)§20/7 to je ta pokladna s 300 tis. Kč :-))

Na vedlejší hospodářskou činnost byste měli mít ŽL, pak si to klidně nabízejte na webu.

Na hlavní činnost snad ŽL mít nemusíte, před lety o tom byla diskuse, ale výsledek nevím, neziskovky pro jejich nejednoznačnost nedělám.

Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).