Hlavní navigace

Prodej nemovitosti

  • (neregistrovaný)

    14. 8. 2012 20:36

    Dobrý večer chtěl bych se zeptat prodávám nemovitost, kterou jsem nevlastnil 5 let, tzn. že tento příjem podléhá dani z příjmu. Ale chtěl bych se zeptat výdaj bude jen kupní cena, za kterou jsem nemovitost koupil anebo do ní mohu zahrnout i provizi realitní kanceláři za prodej, kterou musím uhradit po prodeji?
    A ještě bych měl dotaz, pokud získané peníze použije ke koupi jiného bydlení nebyl by potom tento příjem osvobozen? Děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 8. 2012 14:44

      Vladík (neregistrovaný)

      Re: prodej nemovitosti
      Ano, do výdajů lze dát provizi, výdaje spojené s prodejem, dań z převodu nemovitostí...
      Osvobozeno by bylo jen pokud váš případ odpovídá definici uvedené v §4/1/písm.u) ZDP. Tedy jestli prodáváte rodinný dům, byt nebo jeho část a měl jste v něm bydliště bezprostředně před prodejem kratší než 2 roky. Myslím, že když uvádíte 5 letou lhůtu pro osvobození, prodáváte jinou nemovitost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).