Hlavní navigace

Vrácení DPH z jiných členských států

  • (neregistrovaný) 84.242.92.---

    15. 8. 2012 11:26

    Pokud by si společnost chtěla zažádat o vrácení dph z jiných členských států zaplacené v roce 2011, jak postupovat v případě, že toto DPH vlastně v roce 2011 účtovala do nákladů a je součástí hospodářského výsledku a zaplacená dph byla pro něj daňově uznatelná. Může si přesto zažádat o vrácení? Jak vrácení DPH poté zaúčtuje? Přes výnosy? díky moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 8. 2012 9:17

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: Vrácení DPH z jiných členských států
      Obávám se, že DPH zaplacená v jiném čl. státě nemusí být vždy daňovým nákladem - viz. Pokyn D - 6 k § 24 odst. 2 bod 5. Pokud se jedná např. o DPH při pořízení zboží, pak mělo být pořízeno bez DPH. V případě, že bylo zboží pořízeno s DPH a bylo zřejmé, že budete žádat o vrácení DPH, pak mělo být účtováno o pohledávce. Při vrácení DPH pak bude pohledávka vyrovnána.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).