Hlavní navigace

Poradenství zahraniční osobě

  • (neregistrovaný) 90.179.221.---

    15. 8. 2012 12:38

    Dobrý den,
    prosím o radu - pro fakturaci např.ekonomického poradenství do země mimo EU (osobě povinné k dani) platí základní pravidlo pro poskytování služeb §9 odst.1 zákona o DPH? Tzn. vystavím fakturu bez DPH?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 8. 2012 10:26

      Dagy (neregistrovaný) 90.179.221.---

      Re: Poradenství zahraniční osobě
      No právě ... nemáte zkušenosti s tím, jak se to v případě poradenství posuzuje?

    • 16. 8. 2012 12:25

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: Poradenství zahraniční osobě
      Předpokladem správného posouzení místa plnění je odvislé od konkrétních obchodních podmínek.
      Pokud by se jednalo např. o právní služby, zpracování daňového přiznání, zastupování společnosti před státními orgány ČR a různé jobdobné administrativní služby, pak lze předpokládat, že tyto služby se vztahují pouze k činnosti společnosti vykonávané v ČR.
      Pokud by se tedy jednalo o výše uvedené nebo obdobné služby, fakturovali by jste včetně daně.
      Pokud by se však např. poskytnuté ekonomické služby vztahovaly k nějaké transakci mimo ČR, nedojde zpravidla k jejich užití v ČR a pak jako poskytovatel služby budete postupovat při určení místa plnění podle § 9 odst. 1 zákona o DPH.
      Ale jak jsem již zmínila v úvodu. Musíte vycházet z konkrétních obchodních podmínek.

    • 16. 8. 2012 12:28

      Dagy (neregistrovaný) 90.179.221.---

      Re: Poradenství zahraniční osobě
      Jasně, děkuji moc za vyčerpávající odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).