Hlavní navigace

Pokuta FU

  • (neregistrovaný) 81.90.165.---

    20. 8. 2012 14:05

    prosím o radu!!

    Vedu DE

    V roce 2011 jsem si chybně nárokovala odpočty daně za služby FA ze zahraničí, které v té době podléhaly režimu přenesení daně.

    Na konci roku 2011 jsem chybu zjistila a dle rady daňového poradce jsem měla částku doplatit a čekat zda se kontrola dostaví či ne!!!!

    Zákon schválnosti!!! Měla jsem místní šetření na FA ze zahraničí, kde jsem jim vše vysvětlila. Prý mě na kontrolu hlásit nebudou, když mám vše doplacené, ale volali správci daně a ten chce dodat daň přiznání. Neni problém, ale jde mi o to, do kdy mi budou vyměřovat penále zda do prosince 2011, kdy jsme nárokovanou částku zaplatili, a nebo dnem podání dodat. přiznání!!!


    Myslím si, že to bude ta druhá možnost, proto prosím o zkušenosti!
    Potom je ještě jedna možnost, žádná dodat. přiznání nepodávat a čekat zda přikluše kontrola a sama si to vyhledá. Je nějaká pokuta ještě k penále, které mi pak doměří???

    Přece jim nebudu ulehčovat práci, ne???

    Teď jsem hrdinka, ale na oném místě nebudu!!


    mockrát děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 8. 2012 18:36

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: pokuta FU
      No, pokud jste pořizovali zboží z EU, pak jste měli povinnost si daň sami vypočítat a uvést na výstupu a zároveň, pokud jsou splněny podmínky pro odpočet daně, uvést i na vstupu. Teoreticky je z celé této transakce 0. Nevím proto, co jste dopláceli nebo jak jste vůbec v takovém případě postupovali, nebo zda se nejednalo o plnění, kde jste neměli nárok na odpočet a dopláceli jstre DPH na vstupu. Takže víc vám k tomu nesdělím.
      Pokud by vám byla daň vyměřena FU, pak můžete dostat mimo úroku z prodlení i -penále viz. § 251 DŘ .
      Takže, pokud vám vznikla povinnost podat dodatečné DaP k DPH, pak tak učiňte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).