Hlavní navigace

DPP nebo HPP?

• (neregistrovaný) 81.30.243.---

23. 8. 2012 9:39

Dobrý den, prosím o radu. S.r.o. má mimo jiné hostinskou činnost. Přemýšlíme, co bude nejvýhodnější, jestli zaměstnat 2 servírky na dohodu o provedení práce, nebo rovnou na HPP. Pro nás by bylo výhodnější na DPP, ale překročilo by se těch 300 hodin měsíčně. Mohli bysme to ale udělat tak, že servírkám dáme měsíční mzdu (aby měla zaplacené všechny odpracované hodiny, bude totiž normálně denně pracovat krátký dlouhý týden - nejspíš, ještě uvidíme), budeme papírově hlídat hodiny a zbytek hodin necháme, že dělal jednatel, jde to tak? Tak nebudeme odvádět SP a ZP a asi ani daň. Jednatel by musel mít taky uzavřenou DPP nebo nemusí nic, když je to jeho firma, odměnu by žádnou nebral. Nebo jak byste to řešili? Nebo radši DPČ?
    Další dotaz, jak by to bylo u té DPP s dovolenou a nemocenskou? Na dovolenou nárok nemá a na nemocenskou, to je jak? Četla jsem, že prvních 21 dnů platí zaměstnavatel, je to tak? A co kdyby otěhotněla?
    Děkuji všem.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 8. 2012 9:41

zdeni (neregistrovaný) 88.103.154.---

Re: DPP nebo HPP?
      Nemůžete uzavřít DPP, to je na 300hod/rok ne za měsíc.

• 23. 8. 2012 9:43

xy5

asi by bylo vhodné, kdybyste nastudovali Zák. práce, neboť je nesmysl, že chcete někoho zaměstnat na 300 hod./měs.

• 23. 8. 2012 9:44

pája

>>Dobrý den, prosím o radu. S.r.o. má mimo jiné
      >>hostinskou činnost. Přemýšlíme, co bude nejvýhodnější,
      >>jestli
      >>zaměstnat 2 servírky na dohodu o provedení práce,
      >>nebo
      >>rovnou na HPP. Pro nás by bylo výhodnější na DPP, ale
      >>překročilo by se těch 300 hodin měsíčně. Mohli bysme
      >>to ale udělat tak, že servírkám dáme měsíční mzdu
      >>(aby
      >>měla zaplacené všechny odpracované hodiny, bude totiž
      >>normálně denně pracovat krátký dlouhý týden -
      >>nejspíš,
      >>ještě uvidíme), budeme papírově hlídat hodiny a
      >>zbytek
      >>hodin necháme, že dělal jednatel, jde to tak? Tak
      >>nebudeme odvádět SP a ZP a asi ani daň. Jednatel by
      >>musel
      >>mít taky uzavřenou DPP nebo nemusí nic, když je to
      >>jeho firma, odměnu by žádnou nebral. Nebo jak byste
      >>to
      >>řešili? Nebo radši DPČ?
      >>Další dotaz, jak by to bylo u té DPP s dovolenou a
      >>nemocenskou? Na dovolenou nárok nemá a na nemocenskou,
      >>to
      >>je jak? Četla jsem, že prvních 21 dnů platí
      >>zaměstnavatel, je to tak? A co kdyby otěhotněla?
      >>Děkuji všem.

Vy si především začněte číst ZP, pokud chcete zaměstnávat zaměstnance, protože bez základních znalostí se akorát dostanete do průšviku.
      >
      >Nemůžete uzavřít DPP, to je na 300hod/rok ne za měsíc.

• 23. 8. 2012 9:58

K. (neregistrovaný) 81.30.243.---

Teda, tolik útoků místo rad... Asi jste nepochopili, o co mi šlo. ZP samozřejmě čtu, základní znalosti taky mám, a právě proto, abych se nedostala do průšvihu, se ptám tady vás všech, jestli to jde, ale místo popsání situace a vysvětlení apod. čtu spíš samé útoky. Šlo mi jenom o to, jak to nejlíp obejít a nemuset zaměstnávat na HPP, protože jak všichni víme, dohody jsou v mnohem výhodnější. Omlouvám se za překlep, nejednalo se 300 hod. měsíčně, chtěla jsem napsat, že by limit překročil 300 hod. ročně, ne měsíčně. 300 hod. měsíčně, to je samozřejmě nesmysl. A o odvodech SP a ZP nad 10 tis. taky vím. Všechno bylo na teoretické úrovni. Ale jinak dík všem za ohlasy... Hezký den.

• 23. 8. 2012 9:44

feko (neregistrovaný) 93.91.148.---

U DPP je nemocensky pojištěn pokud má odměnu vyšší než 10. tis. měsíčně, pokud si ve smlouvě ujednáte. že i u DPP bude mít nárok na dovolenou, tak může mít i dovolenou. Záleží, kolik jí chcete platit. Pokud to přesáhne 10 tis., tak jí můžete dár rovnou HPP, ale pozor, zaměstnanec na DPP se snáze propustí - nemá odstupné atd....

• 23. 8. 2012 11:13

mmmm (neregistrovaný) 90.177.19.---

Záleží také, nač přistoupí zaměstnanec, jestli mu nevadí, že nebude pojištěn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).