Hlavní navigace

Přivýdělek - do 20 tis.

  • (neregistrovaný) 79.110.37.---

    27. 8. 2012 15:29

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat pokud FO - podniká jako obkladač může si přes léto vydělat při příležitostní činnosti (sklízení sena - jednorázová činnost) vydělat do 20 tis. a neuvádět to v daňovém přiznání?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 8. 2012 13:22

      DM (neregistrovaný) 193.85.112.---

      Re: přivýdělek - do 20 tis.
      Já bych viděla důvod ...§38g ) když má povinnost podat daňové přiznání ....tak má povinnost přiznat už potom, každou korunu. A těch 20 tis. si vidělá jak ? na DOPP ?

    • 28. 8. 2012 14:23

      Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

      Re: přivýdělek - do 20 tis.
      Když to bude příjem z příležitostné činnosti (Zákon o daních z příjmů, § 10, odst. 3 písm. a), je tento příjem (max. 20000 ročně) od daně osvobozen.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).