Re: nedodržení léčebného režimu.
§ 57 ZP
2) Stane-li se v průběhu 1 měsíce podle odstavce 1 jednání zaměstnance, v němž lze spatřovat porušení režimu dočasně práce neschopného pojištěnce, předmětem šetření jiného orgánu, je možné dát výpověď ještě do 1 měsíce ode dne, kdy se zaměstnavatel dověděl o výsledku tohoto šetření.
Re: nedodržení léčebného režimu.
V tomto případě se musíte držet § 53 ZP
(1) Zakazuje se dát zaměstnanci výpověď v ochranné době, to je Zaměstnavatel nesmí dát zaměstnanci výpověď v ochranné době, to je
a) v době, kdy je zaměstnanec uznán dočasně práce neschopným, pokud si tuto neschopnost úmyslně nepřivodil nebo nevznikla-li tato neschopnost jako bezprostřední následek opilosti zaměstnance nebo zneužití návykových látek, a v době od podání návrhu na ústavní ošetřování nebo od nástupu lázeňského léčení až do dne jejich ukončení; při onemocnění tuberkulózou se tato ochranná doba prodlužuje o 6 měsíců po propuštění z ústavního ošetřování,
Re: nedodržení léčebného režimu.
jedno nezastižení doma v době PN nelze považovat za výpovědní důvod, můžete využít pouze upozornění, které bude při opakování využito k výpovědi. protože dle § 52 h) musí porušit zvlášť hrubým způsobem,což není tento případ. Navíc žádná prac. kázeň v novém ZP neexistuje, musíte si taky pročíst ZP, když chcete řešit výpověď.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
28. 8. 2012 8:24
Dobrý den, zaměstnanec je nemocný a byl přistižen OSSZ, že nebyl doma. Je to pro zaměstnavatele hrubé porušení pracovní kázně a může dostat při nástupu do práce výpověď?
Děkuji Lenka.