Hlavní navigace

1% z ceny vozu

  • (neregistrovaný) 194.228.86.---

    5. 9. 2012 11:47

    Zdravím,
    můžete mi prosím sdělit, podle kterého § v ZoDP mám vstupní cenu vozidla počítat včetně DPH, přestože vstupní cena dle mého účetnictví je pouze základ daně, protože DPH jsme nárokovali?
    Děkuji velmi

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 9. 2012 12:04

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: 1% z ceny vozu
      ZDP § 6 odst.6). To, že jste si DPH nárokovali, se zvýšením příjmu zaměstnance, když auto používá i pro soukromé účely, o 1% vstupní ceny vč. DPH vůbec nesouvisí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).