Hlavní navigace

Průměr - náhrady

• (neregistrovaný)

5. 9. 2012 13:30

Dobrý den, pořád mi vrtá hlavou, jak moje mzdová účetní počítá průměry pro náhrady. Doteď jsem si myslela, že je správné hrubá mzda / odpracované hodiny. Ona dělí hrubá mzda / dny. Když si průměr spočítám podle obou variant, tak vyjdou rozdílné částky. Co tedy platí?? V zákoníku práce v §356 je, že průměrný výdělek se počítá jako hodinový a pak se přepočítává. Díky za odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 9. 2012 13:40

son (neregistrovaný)

Re: průměr - náhrady
      Hrubá mzda : hodiny, ale pozor, nedává se do toho dovolená,ta je placena průměrem i když je v hrubé, musí se odečíst,také Qodměny,pololetní a roční se musí rozpočítat.

• 5. 9. 2012 13:51

Linda73 (neregistrovaný)

jo jo to vím, že se odčítá dovolená a vše co je placeno průměrem. Ona mi tvrdí, že jí to takhle spočítá program a že je to má správně. Jenže když jsem měla třeba noční 7,75 hod. (normálně dělám jen osmičky), tak jsem podle ní měla průměr nižší než dělením odprac.hodinami. No jsem zvědavá, jak rozpočítá den, když jsem měla 1,5 h propustku? 0,8125 dne odpracováno?

• 5. 9. 2012 15:51

son (neregistrovaný)

tak at vám dá výpis co do toho průměru započítala,počítač by jí to měl i vyjet.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).