Hlavní navigace

Kdy je správcem DPH Celní správa (dovoz)

  • (neregistrovaný)

    5. 9. 2012 15:26

    Mám dotaz, kdy je u dovozu zboří správcem DPH Celní správa (t.j. kdy se má odpočet vykazovat na řádku 42) a zda v takovém případě provádím samovyměření (zda mi jej nevyměří přímo Celní zpráva).
    Je pak kombinace v Přiznání DPH ř.3 , ř. 42 vůbec možná?. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 9. 2012 15:39

      Jana N. (neregistrovaný)

      Re: Kdy je správcem DPH Celní správa (do
      pokud je dovoz pak jen ř. 7 a 43, nikoliv 3 a 43 - to je pořízení zboží z EU, nikoliv dovoz.
      pokud ř. 7 a 43 - děláte samovyměření dph 20% ze základu daně,
      pokud dph vyměří celní úřad , pak ř. 42

    • 5. 9. 2012 15:56

      karel_dnes (neregistrovaný)

      Re: Kdy je správcem DPH Celní správa (do
      Děkuji. (Samozřejmě ř. 7 a ř. 43 - ta trojka byl překlep). Mohl bych se ještě zeptat na případ, kdy DPH vyměří celní úřad?
      Je pravda, že pokud mi DPH vyměří celní úřad, pak ji i celnímu úřadu platím? Pak se v přiznání k DPH pouze nárokuje odpočet (ř. 42), protože platba nebyla na FÚ a v části "I. Zdanitelné plnění" v přiznání k DPH už neuvádím nic?
      Děkuji za odpověď.

    • 6. 9. 2012 8:03

      Jana N. (neregistrovaný)

      Re: Kdy je správcem DPH Celní správa (do
      ano, přesně tak, jen zaplatíte, neděláte revers + -, ale od samovyměření jsem se s tím nesetkala

    • 6. 9. 2012 8:16

      karel_dnes (neregistrovaný)

      Re: Kdy je správcem DPH Celní správa (do
      Mockrát děkuji, taky jsem se s tím setkal naposled v roce 2005 a podle ing. Bendy by to mělo přicházet v úvahu pouze u případů doměrků DPH z dovozů, které proběhly v "původním režimu", t.j. z doby, kdy se DPH odváděla na Celní úřad.... Proto jsem si nebyl jist, zda od té doby nedošlo k nějaké změně, která mi unikla...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).