Hlavní navigace

DPH po EU

  • (neregistrovaný) 195.250.140.---

    5. 9. 2012 17:48

    Jak prosím účtujete služby Google-AdWords? Dodavatel je zahraniční-Google Irsko, faktura je ale pouze v Kč, bez DPH, pouze s odkazem na čl.196 směrnice Rady 2006/112/ES. Jsem plátce DPH, budu tedy kromě částky pro dodavatele platit ještě českému fin. úřadu částku DPH, kterou si sám dopočítám (bez nároku na její odpočet)? A do přiznání toto uvedu na samostatném řádku?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 9. 2012 18:04

      PetrT. (neregistrovaný) 195.250.140.---

      Re: DPH po EU
      Jedná se o platby za klikání na odkazy naší firmy na webu - tzn. podle mne místo plnění je v ČR.

      Prosím radu - obdobný problém: máme přístup do databází, které spravuje francouzská firma. Na faktuře od nich není žádná poznámka o DPH. Bude se prosím jednat o reverse charge? Při pročítání Směrnice Rady jsem se úplně ztratil :-(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).