Hlavní navigace

Výplata odstupného

  • (neregistrovaný) 90.179.184.---

    7. 9. 2012 10:45

    firma ukončila pp se zaměstnancem 5.9. Majitel chce vyplatit zaměstnanci odstupné už ve mzdě za srpen. Vím,že podle ZP se odstuné vyplácí v den splatnosti poslední mzdy nebo v den ukončení PP. myslíte, že bude problém, když to vyplatím ve mzdě za srpen?
    děkuji za názory

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 9. 2012 11:05

      jasná (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: výplata odstupného
      ZP hovoří jasně
      § 67
      4) Odstupné je zaměstnavatel povinen zaměstnanci vyplatit po skončení pracovního poměru v nejbližším výplatním termínu určeném u zaměstnavatele pro výplatu mzdy nebo platu, pokud se písemně nedohodne se zaměstnancem na výplatě odstupného v den skončení pracovního poměru nebo na pozdějším termínu výplaty.

    • 7. 9. 2012 11:21

      dm (neregistrovaný) 90.179.184.---

      Re: výplata odstupného
      kdo by tento "protizákonný" postup mohl napadnout:? inspektorát práce? v každém případě si říkám, že je to na zodpovědnosti majitele firmy, pokud to tak chce ...

    • 7. 9. 2012 11:45

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: výplata odstupného
      Já bych mu teď dala zálohu, když to chce majitel, a zúčtovala to v září.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).