Hlavní navigace

Pracující studentka - sleva??

  • (neregistrovaný) 77.48.243.---

    8. 9. 2012 20:25

    Dobrý den,

    dnes jsem při vyplňování žádosti o poskytnutí slevy na studentské časové jízdné narazila na problém. Jsem studentka vysoké školy a během studia si přivydělávám jakožto asistentka na poloviční úvazek. Doteď jsem si myslela, že mám stále nárok uplatňovat slevu, jakožto student, avšak v dané žádance mě zarazila věta: Prohlašuji že nejsem studujícím trvale výdělečně činným podle § 10 zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, ve znění pozdějších předpisů. Zákon jsem si přečetla, ale nejsem z něj zrovna moc moudrá. Znamená to, že i když pracuji na poloviční úvazek, veškeré slevy pro studenty jdou mimo mě???

    Předem děkuji za Vaše reakce a vysvětlení.

    T.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 9. 2012 23:50

      Kara (neregistrovaný) 80.90.128.---

      Re: Pracující studentka - sleva??
      Pokud Vám není ještě 26 let a studujete, tak máte nárok na daňovou slevu na studenta a rodiče mají nárok na zvýhodnění na dítě.
      Ovšem jaké jsou podmínky pro poskytnutí studentského jízdného, to si ověřte u toho dopravního podniku. Není mně ale jasné, jak by vůbec dopravní podnik mohl zkontrolovat, jestli dotyčný student pracuje trvale, nárazově nebo vůbec.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).