Hlavní navigace

Exekuce-přikázání jiné peněžité pohl.

  • (neregistrovaný) 90.182.182.---

    14. 9. 2012 8:48

    Dobrý den, přišel nám do práce exekuční příkaz na jednoho našeho zaměstnance, ale ne na jeho mzdu, ale přikázání jiné peněžité pohledávky-náhrady výdajů při pracovních cestách. Myslel jsem, že exekutoři na náhrady výdajů při pracovních cestách (v našem případě stravné) nemůžou a teď nevím co s tím. Můžete mi někdo poradit, opravdu mám ten celý jeho cestovní příkaz poslat exekutorovi anebo se tam také zohledňuje nějaká nezabavitelná částka? Díky moc za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 14. 9. 2012 10:53

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Exekuce-přikázání jiné peněžité pohl
      Po přečtení poslední věty § 277 odst. 2 OSŘ a § 6 odst. 7 ZDP, bohužel pro zaměstnance, ano. Jde o příjem vyplácený vedle mzdy, který není vyloučen z exekuce a nelze ho postihnout srážkami, takže celý.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).