Hlavní navigace

Srážky ze mzdy a daňový bonus

  • (neregistrovaný) 83.69.33.---

    14. 9. 2012 15:30

    Dobrý den, pokud srážíte zamci ze mzdy dle exekučního příkazu, budete ke zbytku čisté mzdy připočítávat i daňový bonus či nikoliv? Dle OSŘ §277 se jedná o čistou mzdu. Daňový bonus ale není součástí čisté mzdy. Tak nevím jak. Děkuji.

    • 15. 9. 2012 21:59

      ... (neregistrovaný) 94.138.99.---

      Re: Srážky ze mzdy a daňový bonus
      Daňbonus je jiným způsobem zdanění (viz jakýkoli komentář k § 2/4 daňového řádu). Pokud pojem "čistá mzda" představuje mzdu po zdanění a dalších povinných odvodech, teleologickým výkladem § 277 bychom došli (a snad i soud) k závěru daňbonus počítat. Máte ale pravdu, že dle gramatického výkladu § 277 se s daňbonusem nepočítá a pro klid duše by mělo dojít k novele.
      http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=980259

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).