Hlavní navigace

Výpověď pro nevyplacení mzdy

• (neregistrovaný) 85.135.74.---

14. 9. 2012 23:11

Dobrý den chtěl bych se ujistit dne 12.9.2012 jsem si doslova vyškemral výplatu za červen,někteří zaměstnanci jsou na tom i huře opravdu mám narok na okamžité zrušení pp a dvouměsíční plat navíc??? Pokud ano jak to funguje dál když ani po takovémto zrušeni mě majitelka ty penize nevyplatí???

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 14. 9. 2012 23:29

Kara (neregistrovaný) 80.90.128.---

Re: Výpověď pro nevyplacení mzdy
      Takže Vám dluží mzdu (plat snad ne, ten není v podnikatelské oblasti)) za červenec? Pokud ano, tak 16. září můžete okamžitě zrušit pracovní poměr s nárokem na dvouměsíční náhradu mzdy. A jak dál, když nevyplatí ani když za ní půjdete opět vymáhat? Soudně.
      Nebo když Vás bude věřitelů víc, můžete podat návrh na insolvenci, hned po podání půjdete požádat o vyplacení dlužných mezd na ÚP, dostanete je vyplacené zcela nebo zčásti (existuje strop) a ÚP se stane věřitelem místo Vás.
      Nebylo by lepší jí nejprve tímto pohrozit, třeba Vám za červenec vyplatí. Ale obávám se, že neplatí ne proto, že by na těch penězích seděla, ale proto, že je prostě nemá.

• 15. 9. 2012 10:13

sejlasejla (neregistrovaný) 85.135.74.---

Máte pravdu ve firmě pracuji už deset let a majitelka firmy peníze opravdu nemá,všichni se chodime doprošovat o penize většinou dvakrát poprosí at ještě počkáme že zitra pak pozítři atd někdy dá tisicovku někdy dvě když si párkrát řeknu tak z ní něco dostanu jenže názor většiny zaměstnancu je že chce ještě udělat vánoce a pak to stejně zabalí a my už penize neuvidíme....Tak mě dává čast peněz na ruku které nemám ve smlouvě ty jsem letos ještě neviděl ani za jeden měsíc a na které mě vlastně diky tomu že nejsou ve smlouvě nemám žádný nárok jak je z ní dostat.Proto i když nerad vidím jediné vychodisko nečekat do konce roku a využít zrušení pracovního poměru a diky dvouměsíčnímu platu navíc si tak vynahradit část peněz které by mě nahradili alespon část z těch doplatku,nač čekat než to zavře nebo na ní zatlačí dodavatele kterým dlužime nemalé penize...
      Ale ještě bych se možná zeptal mužu pak požadovat podporu na PU když dostanu dva měsice odstupne?

• 16. 9. 2012 0:02

Kara (neregistrovaný) 80.90.128.---

Tak tomu nerozumím, jak Vám dává peníze na ruku a ty peníze nemáte ve smlouvě? To jako že Vám dává nějaké peníze bokem a přitom Vám zúčtovanou mzdu zůstává dlužit? To snad ne.To nemá logiku.
      Přece je Vám zúčtovaná nějaká mzda, z ní se vypočítá pojištění a daň, zůstane čistá mzda a tuto máte dostat vyplacenou. A já myslím, že právě tuto čistou mzdu Vám dává po kouskách.
      Když zrušíte pracovní poměr pro nevyplacení mzdy ani 15 dnů po splatnosti, nebudete mít nárok na odstupné, ale na dvouměsíční náhradu mzdy.

• 16. 9. 2012 7:16

Katka2 (neregistrovaný) 82.99.161.---

Karo, při vší úctě k vašim znalostem, kde žijete?
      Pro tazatele - podpora, odstupné, náhrada mzdy, to vše se vám bude počítat samozřejmě pouze z oficiální mzdy. Podpora se v případě odstupného "posouvá".

• 16. 9. 2012 15:36

sejlasejla (neregistrovaný) 85.135.74.---

Ano z mzdy mě odečte pojištění,daň a to by mě měla poslat na učet jenže neposilá a když si něco vyprosíme tak nám to dá na ruku a na kus papíru ze sešitu jí podepišem kolik jsme převzali.A mymo tuto mzdu kterou mám ve smlouvě bych měl dostávat bokem každý měsic na ruku 4000kč jenže to mě nechtěla dát do smlouvy takže buď na černo bokem nebo nic tak sem souhlasil na černo bokem,což je normální v mém oboru i když sem se ptal u jiných zaměstanvatelu tak každý souhlasil s mnou požadovanou částkou ale nikdo mě to nechtěl dát do smlouvy že už by to bylo moc peněz a pro ně je vyhodnější mě to dát bokem než do smlouvy.
      Těžko se to jistě chápe protože já sám koukám že se dá tímto stylem jaký je unás vubec ještě podnikat prtože by jste se divili jaké čáry mary se u nás provozují a pořád to prochází ;) až na to že se poslední době firmě špatně věnuje a neumí hospodařit i já vím jak by se dalo firmu zvednout jenže ona je v tom už tak zaplatená a na nějaké změny už je pozdě...Mockrát děkuji všem za cenné rady!!!!

• 16. 9. 2012 16:10

Jestli jí podepisujete převzetí, tak by se to dalo považovat za zálohu na mzdu (na tu ofiko část).

• 17. 9. 2012 14:24

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

No Katko, nevím jak jste to myslela s tou poznámkou vůči mně kde žiju, ale já jsem se právě snažila dopátrat toho, jak to vlastně myslí. A teď vidím, že je to přesně tak, jak jsem si myslela a Vy jste taky po jeho popisu pochopila, jak to je. Jestli mu zaměstnavatel něco dával načerno a teď nedává, tak to nemůže považovat za nějaký dluh. Prostě jemu je zúčtovaná nějaká oficiální výplata, vyjde čistá mzda a tu dostává po kouskách. Takže pokud jde o původní dotaz o okamžitém zrušení poměru s nárokem na náhradu, tak si musí spočítat, jestli mu zaměstnavatel něco za červenec dluží nebo ne a musí brát v úvahu jen tu oficiální výplatu. A nakonec jsem jen dodala, že při okamžitém zrušení je nárok na dvouměsíční náhradu ne na tříměsíční odstupné. Ovšem tím jsem neříkala, že ty prachy dostane, protože kde nic není ani čert nebere. Ale mohl by jít na ÚP a tam žádat, jak už jsem popisovala. Každopádně si musí spočítat, jestli tu čistou mzdu (oficiální!) náhodou už po kouskách nedostal a tedy mu zaměstnavatel nic nedluží. Jsem přesvědčená že my dvě si rozumíme.

• 18. 9. 2012 20:32

No já jsem z vaší reakce usoudila, že jste nepochopila ty peníze bokem. Ale hlavně, že jsme se dobraly :)

• 17. 9. 2012 13:15

Lenka21 (neregistrovaný) 88.101.156.---

Posouvá, ale odstupné nedostanete, takže budete mít nárok na podporu ihned

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).