Hlavní navigace

sleva na dítě - rozvod

 • (neregistrovaný) 213.29.62.---

  17. 9. 2012 8:28

  Dobrý den, prosím Vás, zaměstnanec si uplatňuje slevu na dítě, od zaměstnavatele manželky mám potvrzení o neuplatňování dítěte, ale z roku 2006. Nyní přišlo od soudu, abych mu vyplnila příjmy zaměstnance z důvodu úpravy výchovy a výživy po rozvodu. Zaměstnanec změnu nenahlásil, dítě si uplatňuje, nechtěl ani potvrzení pro manželku do zaměstnání. Jak mám postupovat, jak zjistit datum, kdy nemám dítě uplatnit. Potvrzení od zaměstnavatele manželky trvá stále, nežádám každý rok nové, beru to tak, že zaměstnanec by měl změnu nahlásit sám. Nebo je někde dané, že musím mít potvrzení každý rok nové od zaměstnavatele druhého z manželů?
  Děkuji Hanka

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 17. 9. 2012 8:49

   RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

   Re: sleva na dítě - rozvod
   Záleží na tom, co máte v potvrzení od manželky uvedeno, zda platí jenom po dobu určitého roku nebo do změny. Potvrzení pro manželku jste dávat nemusela, protože pokud byli rozvedeni a jí bylo dítě soudně přiřknuto, může ona uplatňovat daň.zvýhodnění a od něj potvrzení nepotřebuje. Otec dítěte neoprávněně uplatňuje daň.zvýhodnění na dítě, se kterým nežije ve společné domácnosti, ode dne, kdy s ním v té domácnosti nežije. Musíte nejdříve zjistit, zda už jsou rozvedeni nebo ne, zda s dítětem žije ve společné domácnosti a od toho data by měl provést změnu v prohlášení a vy zastavit daň.zvýh. Pokud je to už delší doba, opravíte minulé výplaty.

  • 17. 9. 2012 8:53

   Katka2 (neregistrovaný) 82.99.161.---

   Re: sleva na dítě - rozvod
   Nemusíte mít nové a zam-nec je povinen změnu hlásit. Třeba se ještě nic nezměnilo a jen to "plánují". Tady je podstatná společná domácnost - dítě může uplatnit jen ten, kdo s ním žije. Takže v momentě, kdy se jeden z rodičů odstěhuje, ztrácí nárok, i když ten druhý dítě neuplatňuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).