Hlavní navigace

Zápis do LV jako SJM

 • (neregistrovaný) 95.85.226.---

  18. 9. 2012 9:10

  Dobrý den. Vím že to sem nepatří, ale zkouším, kdyby někdo poradil.
  Když byt byl pořízen před manželstvím - ale za společné peníze - nyní manželé 6 let, jak zapsat do LV jako SJM? Obě strany souhlasí, jde jen o důležitou formalitu. Pokud někdo poradí, navede co a jak, moc děkuju. Luisa

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 18. 9. 2012 11:34

   Katka2 (neregistrovaný) 82.99.161.---

   Re: Zápis do LV jako SJM
   Když může notář zúžit SJM, tak by ho asi měl umět i rozšířit. Zkuste to u něj. S tím papírem pak na katastr, aby to zapsali do LV.

  • 18. 9. 2012 15:28

   pája

   Re: Zápis do LV jako SJM
   § 143a
   (1) Manželé mohou smlouvou uzavřenou formou notářského zápisu rozšířit nebo zúžit stanovený rozsah společného jmění manželů. Takto mohou manželé změnit rozsah majetku a závazků nabytých či vzniklých v budoucnosti, ale i majetku a závazků, které již tvoří jejich společné jmění. Předmětem této smlouvy mohou být i jednotlivé majetkové hodnoty a závazky. Jestliže je předmětem smlouvy nemovitost, která již náleží do společného jmění manželů nebo do výlučného majetku jednoho z nich, nabývá smlouva účinnosti vkladem do katastru nemovitostí.
   (2) Manželé mohou dále smlouvou uzavřenou formou notářského zápisu vyhradit zcela nebo zčásti vznik společného jmění manželů ke dni zániku manželství, pokud nejde o věci tvořící obvyklé vybavení společné domácnosti.
   (3) Muž a žena, kteří chtějí uzavřít manželství, mohou smlouvou uzavřenou formou notářského zápisu upravit své budoucí majetkové vztahy v manželství obdobně.
   (4) Manželé se mohou vůči jiné osobě na smlouvu uvedenou v předcházejících odstavcích odvolat jen tehdy, jestliže je jí obsah této smlouvy znám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).