Hlavní navigace

nevyplacené odstupné - chyba v tiskopise

  • (neregistrovaný) 195.39.65.---

    18. 9. 2012 14:29

    zaměstnavatel dal otci doklad o tom, že mu nevyplatil odstupné. Konec PP byl ke dni 31.3.
    doklad také vyplnil, že odstupné nevyplatil v tomto termínu. Nyní úřad práce nechce vyplatit ani těch 65 % náhrady. Prosím četla jsem si ten zákon je tam napsáno "anebo v den skončení pracovního nebo služebního poměru" což znamená, že i když tento doklad vystavil ke dni 31.3. myslím si, že by v tom neměl být problém, když se takto domluvili a bylo jasné, když má všude dluhy a když neplatil několik měsíců mzdu, že ani odstupné nebude. Prosím jak se bránit. Mám šanci, že mám v tomto pravdu?

    Děkuji. Nyní již zam-el nezvedá telefon, takže jiný formulář nebude.

    § 44b

    (1) Uchazeči o zaměstnání, kterému vznikl nárok na podporu v nezaměstnanosti, ale odstupné, odbytné nebo odchodné mu nebylo vyplaceno po skončení pracovního nebo služebního poměru v nejbližším výplatním termínu určeném u zaměstnavatele pro výplatu mzdy nebo platu anebo v den skončení pracovního nebo služebního poměru, poskytne Úřad práce kompenzaci za dobu od zařazení do evidence uchazečů o zaměstnání do uplynutí doby uvedené v § 44a. Podpora v nezaměstnanosti se poskytne uchazeči o zaměstnání až po uplynutí doby, za kterou byla poskytnuta kompenzace podle věty první.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).