Hlavní navigace

Přenesení daňové povinnosti

  • (neregistrovaný)

    18. 9. 2012 16:22

    Fakturu z června v režimu přenesení daňové povinnosti jsme obdrželi až dnes (září). Prosím o radu zkušenější, jak postupovat.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 9. 2012 17:16

      Vlaďuš (neregistrovaný)

      Re: přenesení daňové povinnosti
      Můj daňový poradce to dává do DPH dnem doručení. Já vím, že to není dobře..Správě byste měl udělat dodatečné

    • 19. 9. 2012 8:44

      mss (neregistrovaný)

      Re: přenesení daňové povinnosti
      Pokud je u PDP zdan. plnění v červnu tak udělejte dod. přiznání. V žádném případě den doručení - to se týká faktur např. za materiál.
      My už jsme byli FÚ vyzvání k doložení některých faktur u kterých jsem dělala dodatečné přiznání - už asi něco málo kontrolují - neměli návaznost na hlášení od toho kdo fa vystavil tak je chtěli od nás doložit. Jednalo se o fa ze začátku roku. Tak jsem radši do června podala všechna dodatečná aby tam měli kontrolu proti sobě. Tím chci říct aby jste ho nepodával příliš pozdě např. koncem roku.
      Ovšem je to můj názor - třeba to byla náhoda.

    • 19. 9. 2012 9:25

      Jana N. (neregistrovaný)

      Re: přenesení daňové povinnosti
      dodatečné přiznání + nové hlášení do měsíce, kdy je na faktuře DUZP, nikdy ke dni přijetí

    • 19. 9. 2012 9:53

      mss (neregistrovaný)

      Re: přenesení daňové povinnosti
      a do nového hlášení uvést všechny faktury týkající se PDP příslušného měsíce - ty co už se podávalo hlášení z daňové evidence + ty co se týkají dod. přiznání. Ne rozdíl!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).