Hlavní navigace

Přiznání DPH, výpis z evidence

  • (neregistrovaný)

    20. 9. 2012 8:28

    Prosím o radu - jsme stavební firma, týká se nás od začátku roku změna DPH - přenesení daňové povinnosti,účetnictví nám zpracovává dańový poradce,ten se rozhodl,že výpis z evidence pro daňové účely si budeme zpracovávat a odesílat na FU sami,podle mě je to nelogické aby dělal každý část daňového přiznání, ale dobře - zpracujeme každý měsíc výpis a předáme ho účetní firmě spolu s doklady.Nikdo se ovšem nenamáhal nám sdělit,že občas nějakou fakturu na přelomu měsíce zaúčtovali s jiným DUZP a tedy se nám rozchází čísla ve výpisu a dań. přiznání.
    Volali nám z FÚ,že jsou naše přiznání nevěrohodné a chtějí všechny výpisy opravit.
    Setkal se prosím někdo s tím,že by účetní firma zpracovala přiznání a klient výpis?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 9. 2012 9:24

      Jana N. (neregistrovaný)

      Re: přiznání DPH, výpis z evidence
      měl by dělat jeden, pak přesně má částku z ř. 10 jako odběratel nebo z ř. 25 jako dodavatel a napasuje na výpis z evidence v souhlasu s daňovým přiznáním k dph,
      dohledá faktury s DUZP starého měsíce a vůbec si v tom udělá pořáde a vše mu sedí

    • 20. 9. 2012 9:25

      Jana N. (neregistrovaný)

      Re: přiznání DPH, výpis z evidence
      když to dělá jeden vyhne se pak spoustě dodatečných daňových přiznání a nových výpisů z evidence zpětně

    • 20. 9. 2012 14:15

      Vladík (neregistrovaný)

      Re: přiznání DPH, výpis z evidence
      Nevím, jaký k tomu má důvod, já jsem se s něčím takovým také nesetkala...z důvodu návaznosti a kontroly správnosti údajů je to zcela nelogické.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).