Hlavní navigace

Prodej z pozemku

  • (neregistrovaný) 90.177.95.---

    20. 9. 2012 9:52

    Přímý příbuzný mi daroval pozemek. Z toho budu platit daň z převodu nemovitosti. Tento pozemek chci prodat. Vím, že budu platit 15% z příjmu (odečtu si náklady, daň z nemovitosti ..). Budu přiznávat v DP za rok 2012 ? Jsem zároveň OSVČ jak se mi to bude prolínat k podnikání a jsem ještě zároveň zaměstnanec ? Půjde vše dohromady i když pozemek nemám v obchodním majetku OSVČ.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 9. 2012 10:49

      Katka2 (neregistrovaný) 82.99.161.---

      Re: Prodej z pozemku
      Zatím máte v DP vyplněné § 6 a 7. Pozemek bude v § 10. A dál budete počítat jako dřív. Do výdajů si dáte ještě odhadní cenu v době darování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).