Hlavní navigace

Prodej zboží EU/mimo EU DPH

  • (neregistrovaný) 90.177.114.---

    21. 9. 2012 8:56

    Dobrý den,

    pročítala jsem diskuzi a zákon o DPH ohledně prodeje zboží do EU a do třetích zemí a chtěla bych se ujistit, zda to chápu správně.

    S.r.o. neplátce DPH:

    1) prodává zboží do třetích zemí - nemá povinnost se registrovat k DPH v ČR; pokud by se stal plátcem DPH, bude plnění osvobozené s nárokem na odpočet? Jsou zde nějaká jiná úskalí?

    2) prodává zboží do EU podnikateli plátci/neplátci - nemá povinnost se registrovat k DPH v ČR, ale po překročení limitu dodaného zboží do určité země EU má povinnost se registrovat k DPH v dané zemi, může být plátcem DPH v jiné zemi EU, i když nebude plátcem v ČR nebo se bude muset registrovat i v ČR?

    3) prodává zboží do EU nepodnikateli - má povinnost se v dané zemi EU registrovat k DPH a platit jejich DPH? Musí se registrovat k DPH v ČR?

    Moc děkuji za reakce

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 9. 2012 11:37

      L. (neregistrovaný) 90.176.109.---

      Re: prodej zboží EU/mimo EU DPH
      >Dobrý den,
      >
      >pročítala jsem diskuzi a zákon o DPH ohledně prodeje
      >zboží do EU a do třetích zemí a chtěla bych se ujistit,
      >zda to chápu správně.
      >
      >S.r.o. neplátce DPH:
      >
      >1) prodává zboží do třetích zemí - nemá povinnost se
      >registrovat k DPH v ČR; pokud by se stal plátcem DPH,
      >bude plnění osvobozené s nárokem na odpočet? Jsou zde
      >nějaká jiná úskalí?
      Obrat dle §6 ZDPH (pokud není jiný důvod registrace)
      >
      >2) prodává zboží do EU podnikateli plátci/neplátci -
      >nemá povinnost se registrovat k DPH v ČR, ale po
      >překročení limitu dodaného zboží do určité země EU má
      >povinnost se registrovat k DPH v dané zemi, může být plátcem
      >DPH v jiné zemi EU, i když nebude plátcem v ČR nebo se
      >bude muset registrovat i v ČR?
      Většinou nejdříve překročí limit dle § 6 ZDPH
      >
      >3) prodává zboží do EU nepodnikateli - má povinnost se
      >v dané zemi EU registrovat k DPH a platit jejich DPH?
      >Musí se registrovat k DPH v ČR?
      V § 18 ZDPH jsou stanoveny povinnosti pro "plátce"
      >
      >Moc děkuji za reakce

    • 21. 9. 2012 11:48

      MJ (neregistrovaný) 90.177.114.---

      Re: prodej zboží EU/mimo EU DPH
      Děkuji. Dle § 66 ZDPH je osvobozen vývoz zboží do třetích zemí za splnění určitých podmínek, jestli jsem to správně pochopila, tak nezáleží, zda příjemce zboží je podnikatel nebo nepodnikatel a osvobození bude uplatněno vždy po splnění podmínek?

    • 24. 9. 2012 9:09

      MJ (neregistrovaný) 90.177.114.---

      Re: prodej zboží EU/mimo EU DPH
      Moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).