Hlavní navigace

Přesčas

  • (neregistrovaný) 88.103.154.---

    21. 9. 2012 9:34

    Prac.doba rovnoměrně rozvržená Po-Pá 40hod/týden (8hod/den). Nyní na 1-2 měsíce zakázka, kde zaměstnanec bude pracovat 9,5hod/den Po-Ne. Zaměstnanec souhlasí. Vzhledem k tomu, že již má z předchozích měsíců nějaké přesčasy, překročí určitě limit dle §93 odst. 1. Pokud tedy bude písemně souhlasit nevadí, že bude týdně dělat více jak 8hod přesčas? A jak ten průměř 26 týdnů po sobě jdoucí? Vezmu vždy všechny přesčasové hodiny za 26týdnů a vydělím 26 (kolektivní smlouva není)? A co když mi vyjde víc jak 8hodin? Děkuji

    • 21. 9. 2012 11:56

      jo (neregistrovaný) 194.228.7.---

      Re: Přesčas
      S odvoláním na § 93 odst. 5) Do počtu hodin nejvýše přípustné práce přesčas ve vyrovnávacím období se nezahrnuje práce přesčas, za kterou bylo zaměstnanci poskytnuto náhradní volno - tyto hodiny můžete snížit.
      Nemělo by vám vyjít více, pokud ano, z-telé to všelijak "šidí", teď vám nedávám návod, ale např. u nás přesčasy mažu a dávám do odměny - nařízení vedení ... Hlavně je třeba, aby byl dodržen i nepřetržitý odpočinek mezi směnami a v týdnu, viz § 90 a § 92

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).