Hlavní navigace

prac.úraz po skončení PN

 • (neregistrovaný) 195.39.65.---

  25. 9. 2012 7:25

  Prosím, celý rok měl zaměstnanec PÚ, nyní má již po vyčerpání podpůrčí doby ještě nemoc.prodlouženou. Nyní zažádal o invalidní důchod a dle posledních informací se vrátí do práce, ale s invalidním důchodem a práci max. na 4 hodiny denně. Předtím elektrikář a normálně 8 hod. Mohu se zeptat co nyní? Zažádám pojišťovnu o rentu a to budu každý měsíc zasílat znovu potvrzení o ztrátě na výdělku po skončení PN nebo se to vyplácí už jen jednou částkou? Již jsem si četla info od Koop a potřebuji i vyjádření lékaře závodní preventivní. Nyní již tedy není a posudkouvou pro pracovnělékařské služby ještě nemáme jelikož náš BOZP si myslel, že vyloženě jen u 1 skupiny není třeba a stačí pouze všeobecný lékař. Potřebujeme ale i posudkového i když máme jen skupinu 1 a bez ní je to průšvih, nevím, jak to řešit

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 25. 9. 2012 10:08

   JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

   Re: prac.úraz po skončení PN
   Chcete řešit několik věcí najednou.
   Nejdříve - nyní ještě pobírá nemocenské dávky(prodloužení PD)
   , pak Vám předloží rozhodnutí v čem se změnil jeho zdravotní stav a vy jste povinni ho poslat na novou zdr.prohlídku, zda bude schopen vykonávat dosavadní práci. Jak píšete,kratší úvazek by mu měl schválit lékař. Než budete mít lékaře záv.prev.péče,požádejte lékaře OSSZ. Co se týká ztráty na výdělku, nevím, zda jste dosud nevypláceli (celý rok ?!) ztrátu na výdělku, spočítáte a zaplaťte, nakonec po skončení PN. Pokud by měl mít rentu( po skončení PN), nemáte zatím co počítat, podklady k poskytování renty uvedete na formulář pojišťovny.

  • 25. 9. 2012 10:55

   LenkaKrá. (neregistrovaný) 195.39.65.---

   Re: prac.úraz po skončení PN
   Mohu tedy než seženeme lékaře si nechat vystavit potvrzení lékaře OSSZ, zda je schopen tuto práci vykonávat? A může mi tento lékař vyplnit oficiálně formuláře pro pojišťovnu i když není závodní?
   Ztrátu na výdělku během PN po písemné dohodě se zaměstnancem jsme se dohodli na 3 měsících, kdy mu vždy je náhrada vyplácena. Nyní po skončení PN tedy vyplním veškeré podklady pro pojišťovnu pro rentu a uvidím co bude dále.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).