Hlavní navigace

Sebevražda na pracovišti

 • (neregistrovaný) 81.200.58.---

  25. 9. 2012 14:16

  Dobrý den,manžel byl dlouhodobě pracovně přetěžován ( 4 roky bez dovolené), byl úkolován zaměstnavatelem i na víkendy ( zpracovat inventuru, vypracovat rozpočet na výrobek,..) a dostával také úkoly,které nesouviseli s jeho pracovní náplní ( vyvézt popelnice, odečíst elektroměry a pozalévat kytky,..). Bohužel se musel léčit i na psychiatrii - to zaměstnavatel věděl a zneužíval toho. Zam-tel nepřijal několikrát výpověď z PP a naposledy ho vydíral tím, že když odejde,tak firma zkrachuje a na dlažbě se ocitne dalších 10 lidí. Vyústilo to až v sebevraždu manžela na pracovišti.
  Je možná nějaká obrana ze strany rodiny za ztrátu manžela a otce?
  Může někdo zaměstnavatele "potrestat" ? Hana

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 9. 2012 14:47

   all (neregistrovaný) 46.227.168.---

   Re: sebevražda na pracovišti
   Nějak nevím, jak si to představujete. Výpověď měl zaměstnavateli zaslat na doručenku a po uplynutí výpovědní doby prostě odejít, s výpovědí nemusí zaměstnavatel souhlasit, to je jednostranný právní akt. Proč jste se neporadili s právníkem dříve? Teď si nedovedu představit, jak byste dokazovali jednání zaměstnavatele. Ale snad vám poradí někdo jiný, já bych byla řešila určitě dříve, teď nevím, co vám poradit, snad jedině i teď kontaktovat právníka.

  • 25. 9. 2012 14:51

   pája

   Re: sebevražda na pracovišti
   já tedy žádnou nevidím, snad jedině napsat na OIP, vše uvést dopodrobna a zam-teli zajistit případnou kontrolu, protože podle dotazu v té firmě panují asi silně neadekvátní poměry.

  • 26. 9. 2012 9:02

   KláraZ. (neregistrovaný) 195.250.140.---

   Re: sebevražda na pracovišti
   Je to hrůzný příběh, je mi Vás i dětí líto. Souhlasím ale s ostatními - teď už je pozdě a právně něco vymáhat je nebezpečné. Pokud jsou to opravdu tak tvrdí "podnikatelé", tak se budou právníkům bránit jakkoliv a rozcupují Vaši rodinu zcela bez skurpulí. Jedině mě napadá poradit se s někým v té firmě, o kom třeba manžel dobře mluvil - zda by nebyli ochotní v rámci "solidarity k rodině svého zaměstnance" (to jim třeba bude dobře znít) poskytnout Vám alespoň nějaký příspěvek, např. na pohřeb, na mimoškolní aktivitu dětem, příp. na přestěhování rodiny - určitě Vás něco napadne. Když požádáte dopisem, firma si to může zahrnout do účetnictví a každá koruna dobrá.. Držím Vám palce!

  • 25. 9. 2012 14:52

   Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

   Re: sebevražda na pracovišti
   Paní Hano, umím si představit, jak je to pro Vás smutné. Ale ono to bylo i na Vašem manželovi - vykonávat práce, které nesouvisely s druhem práce, který měl v pracovní smlouvě, nemusel - ale upřímně- zalití kytek, vystrčení popelnice nebo odečtení elektroměru opravdu nepovažuji za výkon práce, to jsou drobnosti, z které podle mého názoru nemohly přispět k přepracování. Já taky v práci zalívám kytky, které nejsou moje, a umývám podlahu v kanceláři, to přece nestojí za řeč. Dovolenou si mohl vybrat i bez zaměstnavatelova souhlasu. Do loňska platilo, že pokud nebyla vybraná dovolená v aktuálním roce, byla převedená do následujícího roku a pokud její čerpání zaměstnavatel neurčil do 31.10., mohl ji čerpat zaměstnanec od 1.11. aniž by potřeboval zaměstnavatelův souhlas. Bez odpočinku ale nebyl, vždyť píšete, že se léčil, takže měl neschopenku. A pokud chtěl manžel skončit pracovní poměr, stačilo, aby výpověď pouze předal nebo poslal doporučeně poštou a pak by běžela výpovědní doba a pracovní poměr by skončil. K tomu nepotřeboval souhlas zaměstnavatele. Manžel se bohužel nechal přemluvit (nenazývala bych to vydíráním) k tomu, aby výpověď nepodával, dobrovolně tam pracoval dál a nervově to nevydržel.

  • 25. 9. 2012 14:54

   elška (neregistrovaný) 217.112.161.---

   Re: sebevražda na pracovišti
   Pozor ať se to neobrátí proti Vám - a po prošetření se dojde k závěru, že měl rodinné problémy atd....
   jak to chcete dokázat, když ten hlavní už nemůže nic říct
   -

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).