Hlavní navigace

dotace x náklady

 • (neregistrovaný) 88.83.177.---

  25. 9. 2012 17:26

  Dobrý den, obdržíme dotaci na projekt, budeme vyuctovava naklady na mzdy a ostatni veci. jsme platci DPH, ale ve vztahu k tem dotacim pry platci nejsme a budou proplacet cele naklady a ja si tudiz nemuzu uplatnit DPH. nejak mi to nedava smysl, ale ve finale jsem na tom stejne.
  potrebuji vest analyticke ucetnictvi. pak mam dotaz - zamec bude mit 2 uvazky - jeden, co ma castecny stavajici a 2 specialne pro tento projekt. Pouziva v ramci 1. uvazku sluzebni auto na sluzebni cesty, u 2 projektu - z dotace bude muset taky jezdit, ale jak to mame resit s naklady na auto? kdyz ho pouzije v ramci 2 uvazku a budu to muset vykazat do neprimych nakladu, tak jak to mam uctovat? to bude prijem do 2 pokladny, ale jak urcit tu hodnotu. Nebo jede autem, ale vyuctuje pro projekt naklady na vlak, ale to zase strci PHM do nakladu, odecte dph a proste se v tom ztracim, jak to resit s tim vozem.
  diky za nazor a zkusenosti.
  lm

  • 25. 9. 2012 18:54

   Ivs (neregistrovaný) 213.226.238.---

   Re: dotace x náklady
   Děláme také projekty, máme celkem čtyři a všechny běží. Je to mazec a nedivím se, že jste z toho hotová. Dalo nám hodně práce vytvořit si systém. Na všechno máme speciální tiskopisy označené číslem projektu, aby se v tom účetní vyznala. Nejdříve se poradíme, kam který náklad patří, pak se to napíše na příslušný tiskopis, manažer to překontroluje, pak účetní a teprve pak se to účtuje na střediska. Zaměstnancům jsme vždy dávali na každý projekt novou smlouvu nebo dohodu, takže u nás mají třeba dvě pracovní smlouvy, které někdy probíhají i souběžně. Nesmíte jen překročit 1,6 úvazku za oba. Služební auto nemáme, ale do nepřímých nákladů jsme účtovali cesty automobilem zaměstnance. Musíte prostě rozlišit pro který projekt jedete. Pokud máte projekty na vzdělávání neplatí se silniční daň. DPH nemáme, ale vím, že dotace jsou osvobozeny od DPH, ale o ton se raději s někým kompetentním poraďte. Na FU je určitě specialista, který na požádání radí firmám jak postupovat. Tak pevné nervy :-))).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).