Hlavní navigace

občanské sdružení neplátce DPH

  • (neregistrovaný) 188.175.242.---

    26. 9. 2012 8:09

    Dobrý den, jsme občanské sdružení neplátci DPH, chtěli bychom na Slovensko vyvážet pracovní sešity, do jakého limitu , abychom se nemuseli registrovat k plátcovství DPH ? (vztahuje se na nás § 6 odst. 1 zákona?)? Moc díky za odpověď

    • 28. 9. 2012 21:24

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: občanské sdružení neplátce DPH
      Limit je 1 mil. Kč za 12 po sobě jdoucích měsíců. § 6/1 ZDPH se vztahuje na všechny osoby povinné k dani.

      § 5/1: "Osoba povinná k dani je fyzická nebo právnická osoba, která samostatně uskutečňuje ekonomické činnosti, pokud tento zákon nestanoví v § 5a jinak. Osobou povinnou k dani je i právnická osoba, která nebyla založena nebo zřízena za účelem podnikání, pokud uskutečňuje ekonomické činnosti."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).