Hlavní navigace

Automobil krátce v podnikání

  • (neregistrovaný) 82.99.163.---

    26. 9. 2012 10:20

    Dobrý den,

    prosím o radu. Máme auto v podnikání, v majetku od dubna 2012, nyní se ho šéf rozhodl prodat (září 2012). Automobil se používá ze 60% k firemním a 40 % soukromým účelům. U DPH jsme si vynárokovali pouze 60% na vstupu zpět.

    Jedná se mi o to, jak to bude s odpisy. Mohu dát 1/2 odpisů a zůstatkovou cenu do nákladů, pokud je auto v podnikání tak krátce? Jak se to projeví u daně z příjmu? prodejní cena - ZC, nebo PC - prodejní? A co s DPH?

    Pokud by někdo věděl, byla bych moc ráda....

    Děkuji

    Lenka

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 26. 9. 2012 16:05

      Vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Automobil krátce v podnikání
      Pokud OA nemáte 1.1 ani 31.12. v majetku nemůžete uplatnit žádné odpisy, PC bude vaší ZC, tu dáte celou do nákladů, odpočet DPH upravíte dle §78 ZDPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).