Hlavní navigace

příspěvěk zaměstnavatele - pojistná smlo

• (neregistrovaný) 90.178.244.---

27. 9. 2012 11:29

Dobrý den,
    jsem u nového zaměstnavatele 1 měsíc.
    Přispívá zaměstnancům na životní pojištění částkou 500,- měsíčně.
    Já myslela, že bude přispívat třeba na mé již sjednané životní pojištění, jak jsem byla zvyklá u předchozího zaměstnavatele. Ale včera přišel chlápek od allianz, se kterým má firma smlouvu a natlačil mě uzavřít pojistku, ve které mám naštěstí ¨jen investiční životní pojištění a ne rizika. Měsíční platba je 500,-, tudíž já neplatím nic, vše pokreje příspěvek zaměstnavatele.
    Jsme firma s 10 zaměstnanci. Firma má jistě výhody na jiné produkty, když zaručí uzavření smlouvy se zaměstnanci. Ale pro mě by bylo výhodnější, kdyby mi přispíval na pojištění, které už mám léta - zvýším si platbu, v případě ukončení PP si platbu zas snížím, o peníze nepřijdu - investoval je do mě, já je dostanu.
    Ale kdybych ukončila PP teď třeba během nějakého roku, tak do toho narval peníze, které připadnou pojišťovně a já nedostanu nic nebo minimum.
    Chlápek počítal s tím že mě uloví i na rizika a že mi předělá jistě nevýhodné stávající pojištění. Byla to trochu ostrá výměna názorů. Můžu být ráda že dostávám příspěvek, nevím jestli je tohle pro firmu a pro mě zrovna výhodné, jestli si nemastí jen kapsu pojišťovák.
    Napište mi prosím vaše názory, opravdu mě dost překvapilo, že si musím uzavřít novou pojistku.
    Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).