Hlavní navigace

Nešel k zápisu do dalšího ročníku

  • (neregistrovaný)

    27. 9. 2012 14:10

    Dobrý den, mám dotaz týkající se daňového zvýhodnění na vyživované dítě.

    Zaměstnankyni uplatňuji měsíční slevu na dani na syna, který ukončil 2. semestr vysoké školy. Nyní se rozhodl, že ho škola nebaví a do 3. semestru se již nezapíše.

    Na který měsíc náleží naposledy daňové zvýhodnění na toto dítě? Potvrzení o studiu mám od 01.02.2012 – 31.08.2012. Zaměstnankyně mi tuto změnu nahlásila v září 2012, když jsem chtěla nové potvrzení.

    Dívala jsem se na § 14 zákona o státní soc. podpoře, ale není mi to zcela jasné. Byl studentem i v srpnu??? Daňové zvýhodnění přestanu uplatňovat od září. Do růžového prohlášení mi matka napíše (část II), že od září neuplatňuje slevu na dítě, nebo že syn se od 01.09. nepřipravuje na budoucí povolání? Mám obavu z toho, že studentem přestal být k 31.07.2012. :-(

    Děkuji za jakýkoliv názor a radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2012 15:04

      Líba (neregistrovaný)

      Re: Nešel k zápisu do dalšího ročníku
      Ať mu na studijním vystaví doklad o ukončení studia, tím se řiďte. Možná tam ještě ani nevědí, že se školou skončil.

    • 27. 9. 2012 15:30

      Lenka F. (neregistrovaný)

      Re: Nešel k zápisu do dalšího ročníku
      Studentem přestane být, až mu škola vystaví doklad o ukončení.My jsme byli v podobné situaci, syn neudělal zkoušky (na jaře) a musel ze školy odejít. Kontrolu studijních povinností dělala jeho fakulta až v září a až tehdy mu poslali doklad, že přestal být studentem školy.

    • 1. 10. 2012 7:40

      LH (neregistrovaný)

      Re: Nešel k zápisu do dalšího ročníku
      Děkuji :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).