Hlavní navigace

Nešel k zápisu do dalšího ročníku

  • (neregistrovaný) 85.132.137.---

    27. 9. 2012 14:10

    Dobrý den, mám dotaz týkající se daňového zvýhodnění na vyživované dítě.

    Zaměstnankyni uplatňuji měsíční slevu na dani na syna, který ukončil 2. semestr vysoké školy. Nyní se rozhodl, že ho škola nebaví a do 3. semestru se již nezapíše.

    Na který měsíc náleží naposledy daňové zvýhodnění na toto dítě? Potvrzení o studiu mám od 01.02.2012 – 31.08.2012. Zaměstnankyně mi tuto změnu nahlásila v září 2012, když jsem chtěla nové potvrzení.

    Dívala jsem se na § 14 zákona o státní soc. podpoře, ale není mi to zcela jasné. Byl studentem i v srpnu??? Daňové zvýhodnění přestanu uplatňovat od září. Do růžového prohlášení mi matka napíše (část II), že od září neuplatňuje slevu na dítě, nebo že syn se od 01.09. nepřipravuje na budoucí povolání? Mám obavu z toho, že studentem přestal být k 31.07.2012. :-(

    Děkuji za jakýkoliv názor a radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).