Hlavní navigace

Opravný daňový doklad?

 • (neregistrovaný) 62.209.230.---

  27. 9. 2012 18:16

  V červenci jsme odběrateli vystavili fakturu za zateplení a fasády. Datum splatnosti bylo 19.8. On doteď nezaplatil a neustále se na něco vymlouvá. Říkal, že nám nezaplatí plnou cenu, ale třetinu vyfakturované ceny nám srazí, prý jsou tam vady (ale ty tam nejsou). Pořád platbu odkládá. Máme obavy, že vůbec nezaplatí.

  Jsme čtvrtletní plátci dph. Nechceme odvádět dph z této faktury, kterou asi nikdy odběratel neuhradí (určitě ne v plné výši). Máme mu vystavit opravný daňový doklad, kde odečteme třetinu ceny, kterou říkal, že nezaplatí? Musíme si tento doklad nechat od něj potvrdit? Pokud ano, jakým způsobem se toto potvrzení provádí? A co když jej nebude chtít potvrdit?

  Díky za každou odpověď.

  • 27. 9. 2012 20:49

   Hanka (neregistrovaný) 91.235.200.---

   Re: Opravný daňový doklad?
   při ukončení prací jste určitě vyhotovili zápis o předání a převzetí díla. v něm by případné vady nebo nedodělky měly být uvedené. pokud ne, pak dílo bylo předáno bez vad a jestli má objednatel připomínky, normálně s nim jednejte v rámci reklamačního řízení. vystavit ODD jen proto že on říkal.... to přece nemůžete. stůjte si za svojí prací a jednejte. do 25.10 (DPH) je ještě čas. prostudujte si smlouvu o dílo, jak to tam řešíte. pokud by vady nebyly a přesto neplatil, šla bych přes právníka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).