Hlavní navigace

Práce o svátku,v sobotu a neděli.

 • (neregistrovaný) 109.224.64.---

  28. 9. 2012 16:50

  V práci,kde pracuje manžel pracovali všichni na 3 směny, od září zaměstnavatel nařídil několika zaměstnancům na určitém stroji pracovat takto : 2dny ranní,2dny odpolední, 2dny noční a 2 dny volno, stále dokola, takže pracují so,ne, i svátky. Nepodepisovali žádné nové či upravené smlouvy nebo dodatky.Dnes byl manžel taky v práci, je svátek, bylo mu řečeno, že nebudou dostávat žádné příplatky za svátek,so a ne.Dostanou jen navíc 5,-kč na hodinu x odpracované hodiny za měsíc. Což mi připadá nesprávné.Prosím o názory, případně poraďte co s tím. Děkuji

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 28. 9. 2012 17:35

   Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

   Re: Práce o svátku,v sobotu a neděli.
   Za dobu práce ve svátek (§115 ZP) přísluší zaměstnanci náhradní volno v rozsahu práce konané ve svátek. Za dobu náhradního volna má nárok na náhradu mzdy ve výši průměrného výdělku. Zaměstnavatel se může se zaměstnancem dohodnout na poskytnutí příplatku k dosažné mzdě nejméně ve výši průměrného výdělku (100 %) namísto náhradního volna s tím, že přednost má náhradní volno. Jestliže zaměstnanec v důsledku svátku, který připadl na jeho obvyklý pracovní den, nepracuje, přísluší mu náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku.

   Za dobu práce v sobotu a v neděli přísluší zaměstnanci dosažená mzda a příplatek nejméně ve výši 10 % průměrného výdělku.

  • 30. 9. 2012 17:17

   pája

   Re: Práce o svátku,v sobotu a neděli.
   lze však sjednat i jinou min. výši příplatku a způsob jeho určení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).