Hlavní navigace

Platební kalendář ČEZ

  • (neregistrovaný)

    1. 10. 2012 10:38

    Mám platební kalendář od ČEZu a na něm rozepsané zálohy na jednotlivé měsíce. Na 11/2012 mám dvě platbě a 10/2012 je vynechaný. Splatnosti pro 11/2012 jsou 1.11.2012 a 29.11.2012. Můžu provést úhradu se splatností 1.11.2012 již v říjnu a uplatnit odpočet DPH, nebo je důležité dodržet datum splatnosti?
    Jak je to s odpočtem DPH, když provedu úhradu třeba o 3 dny později než je splatnost uvedená v platebním kalendáři?
    Děkuji všem za pomoc a objasnění.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 10. 2012 11:16

      at (neregistrovaný)

      Re: Platební kalendář ČEZ
      Provádíme platby záloh také dle plat.kalendáře, podle splatností uplatňujeme DPH. Je velice komplikované se s ČEZ dohodnout na samostatný doklad. Měnila jsem výši zálohy a opravený platební kalendář jsem z nich dostávala 2 měsíce.

    • 1. 10. 2012 11:29

      Anina (neregistrovaný)

      Re: Platební kalendář ČEZ
      Ale oni mají na platebním kalendáři uvedeno, že doporučují provádět platby alespoň 3 pracovní dny před dnem splatností a to je určitě v říjnu 2012.
      A když provedu úhradu později a nepožádám o DD k přijaté platbě, kdy můžu uplatnit dopočet DPH, až s konečným vyúčtováním?

    • 1. 10. 2012 11:35

      at (neregistrovaný)

      Re: Platební kalendář ČEZ
      Zaplaťte to o den dříve a uplatňete dle platebního kalendáře. Pokud zaplatíte v říjnu a v plaťáku je splatnost listopad kdy také uplatníte DPH. Uplatnit můžete do 3 let.

    • 1. 10. 2012 11:46

      Anina (neregistrovaný)

      Re: Platební kalendář ČEZ
      Takže si mám raději uplatnit DPH za dvě platby v listopadu, raději později než dříve.

      A co v případě, kdy splatnost nedodržím a zaplatím později třeba o ty 3 dny, ale v témže měsíci?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).