Hlavní navigace

malování, odpisy

• (neregistrovaný) 194.228.20.---

1. 10. 2012 23:19

dobrý den, začalala jsem chodit na kurz účetnictví, sice jsem měla účetnictví,ale už je to nějaký pátek. Vyvstali tam 2 dotazy, na které lektorka neuměla odpovědě.
    1, realitní kaclerář prodává byty, když ten byt vymaluje je to TZ nebo se malování dává na 518:
    2, učíme se účetní odpisy že mohou být počítány z hlediska času, což bych chápala nebo dle výkonu. že se stanoví km a podle toho se odpisuje. můj dotaz zněl, jestli někdo používá odpisy dle výkonu a jak se stanoví, že auto ujede 100 000km nebo tiskárna vytiskne 10 tis papírů.
    děkuji za odpověd

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 10. 2012 12:03

zemík (neregistrovaný) 90.176.110.---

Re: malování, odpisy
      Jednoznačně malování interiiéru není technické shodnocení ,ale náklad, tedy účet 518, které si uplatní do nákladů realitní kancelář.
      Co se týče odpisů, dělí se buď na daňové nebo účetní, kdy daňové jsou přesně dány ZDP a účetní dle ZÚ. Tzn. u auta lze uplatnit odpisy na 5 let podle ZDP, ale také na 4 roky podle ZÚ (předpokládané opotřebení automobilu - výkon - třeba předpokládaný počet ujetých km).
      Záleží na účetní jednotce, jaké odpisy si stanoví, méně komplikované je stanovení podle ZDP.

• 2. 10. 2012 14:43

kurz (neregistrovaný) 194.228.20.---

Re: malování, odpisy
      děkuji vám za odpověď a nákladně čeh staví, že auto ujede 100tis km? To si určí sama, nebo je to někde uvedeno od výrobce? Jsou to asi divné dotazy, ale když se je učíme a lektorka neví, přesto by mě to zajímalo.přeji pěkný den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).