Hlavní navigace

Zahr.cestovné- tuzem.část

• (neregistrovaný) 94.199.40.---

2. 10. 2012 8:24

pracovník odjel na prac.cestu v pátek do Prahy (porada) a v neděli ráno odlétal do Belgie .Jak to bude s vyúčtováním stravného za sobotu? (nemělo smysl se na 1den vracet zpět).děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 10. 2012 13:14

cogina

Re: zahr.cestovné- tuzem.část
      Já bych to udělala tak, že bych mu ukončila pracovní cestu v pátek v hodinu, kterou vykáže jako ukončení služební cesty, třeba skonční porady. Za sobotu bych mu nedala nic. V neděli bych začala služební cestu odjezdem z hotelu na letiště.

• 2. 10. 2012 20:42

xxxx (neregistrovaný) 194.228.20.---

a ubytování v sobotu by si platil ze svého? předpokládám, že není z prahy

• 3. 10. 2012 7:11

akja (neregistrovaný) 94.199.40.---

samozřejmě,že ubytování proplatím,ale mě šlo výhradně
      o to stravné za sobotu

• 3. 10. 2012 10:14

fandaa (neregistrovaný) 194.228.20.---

já bych mu to stravné dala, protože podle parag.163 ZK - Za každý kalendářní den pracovní cesty přísluší zaměstnanci stravné nejméně ve výši....., jak píšete nemá smysl, aby jezdil domů,protože jede v neděli ráno do Belgie. Takže kdyby neplnil povinnosti zaměstnavatele, tak by byl v sobotu doma s rodinnou. To je můj názor.

• 3. 10. 2012 11:03

alen1 (neregistrovaný) 46.135.81.---

Re: platí ZP §153 a další
      Docela nechápu, proč diskutujete, zda dát nebo nedát zaměstnanci stravné a proplatit ubytování.
      Je na zaměstnavateli popř.nadřízeném zaměstnance, zda určil, že tento den je/není součástí pracovní cesty. Teprve pak můžete rozhodnout, zda ubytování v tento den je soukromým nákladem zaměstnance a nepřísluší mu stravné nebo je součástí pracovní cesty.
      Vyplácení cestovních náhrad není na libovůli účetní.
      viz
      § 153
      (1) Podmínky, které mohou ovlivnit poskytování a výši cestovních náhrad, zejména dobu a místo nástupu a ukončení cesty, místo plnění pracovních úkolů, způsob dopravy a ubytování, určí předem písemně zaměstnavatel; přitom přihlíží k oprávněným zájmům zaměstnance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).