Hlavní navigace

proplácení přesčasů

• (neregistrovaný) 90.179.87.---

2. 10. 2012 12:41

Dobrý den, dnes mi náš klient posllal ke shlédnutí pracovní smlouvu. Je to pani na pozici prodavačky, se mzdou 63,-/hod. pracovní úvazek 20 hodin týdně
    Nezdá se mi tam toto:
    Smluvní strany se dohodly, že sjednaná mzda podle čl. 5.1. této smlouvy pokrývá i přesčasovou práci zaměstnanec v rozsahu nejvýše 8 hodin týdně, celkem 150 hodin za kalendářní rok, v souladu s ustanovením § 96 zákoníku práce. Zaměstnanec tudíž nemá nárok na příplatek za přesčasovou práci.
    ČL. 52.1. je ta mzda 63,-Kč/hod.

Myslím si, že pokud bude do sjednané mzdy zahrnuta i přesčasová práce, tak by měla být vyšší než minimum. Říkala nám to i na školení, ale nevím kde přesně to najít. Díky za radu

• 2. 10. 2012 15:26

pája

Re: proplácení přesčasů
      min. zaručená mzda pro prodavačku je 2. sk. 53,10 nebo 3.sk. 58,60 Kč/hod., takže ve výši mzdy za hodinu obecně problém nevidím
      -co tam dělá § 96 Zp, to nevím
      -sjednání mzdy s přihlédnutím k práci přesčas řeší § 114/3 ZP, ale v tom případě ,kdy by měla být mzda navýšena poměrně k hodinám přesčas, ta stávající mzda zase neodpovídá, protože jen tak přes palec mi to ukazuje navýšení hod. mzdy cca o 20.-Kč

take osobně si myslím, že je to špatné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).