Hlavní navigace

Dlužník v insolvenci a uplatnění dph

• (neregistrovaný) 193.179.161.---

3. 10. 2012 12:16

prosím o radu zkušenější, přihlásili jsme se do insolvenčního řízení, soud rozhodl o úpadku a naše pohledávky byly uznány, vytvořili jse ODD( zde jsem základ daně i dph udala mínusem) a tento doklad odeslala insol. správci, dodejku máme potvrzenou a vrátil se nám i potvrzený ODD,podmínky §44 splňujeme, takže budeme nárokovat dph a tady už nevím jak na to?
    1) bude základ i dph vystupovat na samostatném řádku?nebo bude klasicky na ř. 1?

2)na FÚ jako přílohu po mě požadují výpis z evidence poro daňové účely, vůbec nevím jak se s tím poprat.

moc děkuji za rady

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 10. 2012 7:19

Milada (neregistrovaný) 92.63.50.---

Re: dlužník v insolvenci a uplatnění dph
      Podle Informace MF se uvádí oprava daně na výstupu na ř. 1 nebo 2 ve sloupci výše daně, a to se znaménkem minus. V ř. 33 jako věřitel uvedete infomativně výši opravované daně (se znaménkem plus, jde jen o doplňující údaj). Jako přílohu k DAP přidáte podle § 44, odst. 4 kopie všech vystavených daň. dokladů, u kterých jste provedli opravu výše daně a výpis z té evidence oprav (nemá vlastní formulář, stačí v excelu tabulka s povinnými údaji - obchodní firmu nebo jméno a příjmení dlužníka, IČ k DPH, evidenční číslo původně vystaveného daň. dokl., evidenční č. daň. dokladu vystaveného na opravu pro dlužníka a výši opravy daně na vstupu - viz §100, odst. 6.)

• 29. 11. 2012 9:26

katka1 (neregistrovaný) 90.179.152.---

Re: dlužník v insolvenci a uplatnění dph
      a můžete mi prosím, poradit, na jaké účty to budu účtovat?????

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).