Hlavní navigace

OSVČ a pohledávky

 • (neregistrovaný) 178.255.168.---

  3. 10. 2012 17:00

  Dobrý den, prosím o radu, jak postupovat:
  OSVČ dlouhodobě neplatil odvody sociální, zdravotní ani daň z příjmu. Tím mu narostly značné pohledávky, vč. penále. Nyní se rozhodl, že by prodal své vybavení provozovny (zanedbatelná částka vůči dluhům) jiné OSVČ, která by si na sebe nechala napsat provozovnu a onoho původního OSVČ by zaměstnala. Nová OSVČ by to měla jako vedlejší činnost. Nyní již zaměstnanec by začal ze mzdy splácet postupně své letité dluhy. Myslíte, že by to takto bylo nenapadnutelné? Jako účelové přerušení podnikání a nechání se zaměstnat?

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 4. 10. 2012 8:41

   zemík (neregistrovaný) 90.177.246.---

   Re: OSVČ a pohledávky
   Nevidím v tom problém. Ukončení podnikání z důvodu platební neschopnosti, prodej firemního majetku s daní 15%, přenechání provozovny - řeší živnostenský úřad (rychlá administrativní záležitost) a nově zaměstnanecký poměr s řádnou dmlouvou nebo dohodou. Jen by to chtělo domluvit se s úřady na splácení dluhu, než bude vystaveno exukuční řízení - nabízejí úhradu závazku dle splátkového kalendáře.
   Možná ale bude někdo jiného názoru.

  • 4. 10. 2012 11:02

   ju (neregistrovaný) 178.255.168.---

   Re: OSVČ a pohledávky
   Pokud ten dotyčný prodá svůj majetek, co má v podnikání, tak už mu není co exekučně zabavit. Bydlí v podnájmu nebo přespává ve své dílně. Domluva právě s jedním úřadem není, protože oni chtějí platit cca 14 tis., dále už splácí 5 tis. FÚ na základě dohody a k tomu splácí letitý dluh na výživném. Toto všechno prostě není schopen měsíčně splácet a to se ještě neozval další velký věřitel. Samozřejmě chce splácet, ale dle svých možností, aby měl z čeho žít a platit výživné

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).