Hlavní navigace

Nepracovní úraz - škola + Práce.

• (neregistrovaný) 89.177.81.---

4. 10. 2012 14:19

Dobrý den, Stal se mi ve škole úraz (mám jednu ruku v ortéze) jejichž následkem nemohu chodit do své práce (Manuální činnost). Typ pracovního poměru mám (Zkrácený Hlavní Pracovní poměr, 20 h až možný plný počet hodin plného hl. úvazku /týdně) a při čemž chodím na denní studium... Doktorka mi říkala že nemůže dát na neschopenku vycházky na dobu neurčitou, a taktéž říkala že tu neschopenku pošle na Správu sociálního zabezpečení (Dále jen "SSZ"), že tam musí potvrdit ty vycházky na dobu neurčitou... Jenže za prvé nevím co mám říct v práci, a tak jsem řekl to co se stalo, a oni říkali že to se stává, jenže dnes když jsem byl v práci, říct jím že mi neschopenka od "SSZ" nepřišla ani potvrzená ani nepotvrzená, a říkala, že tu neschopenku nemusí přijmout... Co je na tom pravdy?... A když jí příjme tak že mi může dát pokutu za to že musí otevřít minulí měsíc účetnictví, aby mohla zpětně dodat tuto neschopenku. Může mi dát tuto pokutu? (Jejich účetnictví zpracovává externí firma).
    Přičemž je tu ještě jedna možnost že byla moje chyba, že jsem to neřekl Vedoucí (která toto zpracovává - Neschopnosti atd.) Ale řekl jsem to Vedoucí Která měla v ten den směnu... (uraz se stal 27.9 a Vedení směny se to dozvědělo 28.9 cca v 10 hodin) (Viz: nahoře). Mají na to právo? ... Že můžou udělit pokutu (Za to viz: výše ) , a nebo nepřijmout neschopenku kterou zpracovává "SSZ". Děkuji Za rady.

• 4. 10. 2012 15:12

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Nepracovní úraz - škola + Práce.
      Neschopenku jste správně odevzdal zaměstnavateli co nejdříve to šlo ( měl jste úraz). Nikdo Vás za to pokutovat nebude, nebojte se.
      Nárok na nemocenské dávky budete mít, pokud je Vaše činnost v zaměstnání nemocenky pojištěna. Jestliže ano, je to vše starost zaměstnavatele. Bude Vám tedy platit náhradu v době nemoci a pokud bude nemoc trvat i 22.kalendářní den nemoci, proplácet bude dávky z NP sociálka ( OSSZ). Zaměstnavateli dejte potvrzení o trvání nemoci k 21.dni a k poslednímu dni v měsíci, později pak ukončení.
      Nárok trvá 3 roky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).