Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění

  • (neregistrovaný) 88.81.88.---

    5. 10. 2012 11:17

    Má zaměstnanec nárok na daňové zvýhodnění na dítě, které není jeho, ale jeho manželka ho má soudem svěřené do pěstounské péče? (žijí ve společné domácnosti) - mám rozsudek soudu a prohlášení manželky, že neuplatňuje zvýhodnění

    • 5. 10. 2012 12:27

      markov (neregistrovaný) 82.114.209.---

      Re: Daňové zvýhodnění
      Ano. Viz pokyn D-6
      "K § 35c odst. 6
      Za dítě převzaté do péče nahrazující péči rodičů se považuje dítě osvojené, dítě, jež bylo převzato do této péče na základě rozhodnutí příslušného orgánu, dítě, jehož rodič zemřel, a dítě manžela, které mu bylo svěřeno do výchovy rozhodnutím soudu."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).