Hlavní navigace

DUZP a datum vystavení prosím

  • (neregistrovaný) 89.177.52.---

    5. 10. 2012 13:14

    Může být na faktuře vydané datum vystavení o den dřívější než DUZP, když je to za zboží?

    • 5. 10. 2012 15:47

      Milada (neregistrovaný) 92.63.50.---

      Re: DUZP a datum vystavení prosím
      § 26 ZDPH stanovuje, že plátce je povinen vystavit daňový doklad do 15 dnů
      a) ode dne uskutečnění zdanitelného plnění... atd.
      b) přijetí úplaty za zdanitelné plnění... atd.

      Vždycky nám říkali, že nelze vystavit fakturu dopředu, protože přeci neznáme DUZP, nevíme, kdy přesně dojde k předání zboží. Ale setkala jsem se na diskuzi i s názorem, že daňový doklad vystavený před skutečným dnem DUZP či později než po 15 dnech je řádným a platným daňovým dokladem v případě, že uvedené DUZP odpovídá skutečnému uskutečnění plnění (byť budoucímu).

      Zajímal by mě názor někoho dalšího.

    • 5. 10. 2012 18:02

      Smol (neregistrovaný) 89.177.52.---

      ještě prosíme někoho dalšího
      >>Může být na faktuře vydané datum vystavení o den
      >>dřívější než DUZP, když je to za zboží?
      >
      >§ 26 ZDPH stanovuje, že plátce je povinen vystavit
      >daňový doklad do 15 dnů
      >a) ode dne uskutečnění zdanitelného plnění... atd.
      >b) přijetí úplaty za zdanitelné plnění... atd.
      >
      >Vždycky nám říkali, že nelze vystavit fakturu dopředu,
      >protože přeci neznáme DUZP, nevíme, kdy přesně dojde k
      >předání zboží. Ale setkala jsem se na diskuzi i s
      >názorem, že daňový doklad vystavený před skutečným dnem
      >DUZP či později než po 15 dnech je řádným a platným
      >daňovým dokladem v případě, že uvedené DUZP odpovídá
      >skutečnému uskutečnění plnění (byť budoucímu).
      >
      >Zajímal by mě názor někoho dalšího.
      >

    • 5. 10. 2012 20:53

      Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

      Re: ještě prosíme někoho dalšího
      ZDPH výslovně nezakazuje vystavit DD před uskutečněním zdanitelného plnění. V § 26 stanoví, že máte vystavit DD do 15 dnů ode dne UZP, příp. přijetí úplaty, tím vám říká, kdy NEJPOZDĚJI máte doklad vystavit (ovšem i později vystavený DD je platný). V minulosti zákon též stanovil, kdy NEJDŘÍVE můžete vystavit DD, bylo to ke dni uskutečnění zdanitelného plnění, ale tato podmínka už v ZDPH není.

    • 5. 10. 2012 21:04

      Smol (neregistrovaný) 89.177.52.---

      děkuji za pěkné vysvětlení :-)
      >>>>Může být na faktuře vydané datum vystavení o den
      >>>>dřívější než DUZP, když je to za zboží?
      >>>
      >>>§ 26 ZDPH stanovuje, že plátce je povinen vystavit
      >>>daňový doklad do 15 dnů
      >>>a) ode dne uskutečnění zdanitelného plnění... atd.
      >>>b) přijetí úplaty za zdanitelné plnění... atd.
      >>>
      >>>Vždycky nám říkali, že nelze vystavit fakturu
      >>>dopředu,
      >>>protože přeci neznáme DUZP, nevíme, kdy přesně dojde
      >>>k
      >>>předání zboží. Ale setkala jsem se na diskuzi i s
      >>>názorem, že daňový doklad vystavený před skutečným
      >>>dnem
      >>>DUZP či později než po 15 dnech je řádným a platným
      >>>daňovým dokladem v případě, že uvedené DUZP odpovídá
      >>>skutečnému uskutečnění plnění (byť budoucímu).
      >>>
      >>>Zajímal by mě názor někoho dalšího.
      >>>
      >ZDPH výslovně nezakazuje vystavit DD před uskutečněním
      >zdanitelného plnění. V § 26 stanoví, že máte vystavit
      >DD do 15 dnů ode dne UZP, příp. přijetí úplaty, tím
      >vám říká, kdy NEJPOZDĚJI máte doklad vystavit (ovšem i
      >později vystavený DD je platný). V minulosti zákon též
      >stanovil, kdy NEJDŘÍVE můžete vystavit DD, bylo to ke
      >dni uskutečnění zdanitelného plnění, ale tato podmínka
      >už v ZDPH není.
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).