Hlavní navigace

vývoz - přefakturace - dph

  • (neregistrovaný) 213.195.203.---

    5. 10. 2012 14:39

    Dobrý den,
    mám dotaz ohledně dph.
    Nechali jsme vyrobit zboží, které budeme odesílat do USA - tedy pro nás uskutečníme vývoz. A to co jsme tady zaplatili za výrobu z toho budeme vycházet pro fakturaci do USA.
    Domnívám se, že budeme fakturovat bez DPH - vývoz § 66.
    Do ceny vstoupí i DPH zaplacené tady v Čechách a můžeme si ho uplatnit jako odpočet v ČR?

    Děkuji za odpovědi a názory

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 10. 2012 14:51

      alli (neregistrovaný) 88.81.71.---

      Re: vývoz - přefakturace - dph
      Pokud jste plátci DPH a splníte podmínky dle §72 a 73, můžete si uplatnit nárok na odpočet DPH. Toto DPH ale už nebudete zahrnovat do ceny vyváženého zboží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).