Hlavní navigace

Zrušení vyživovací povinnosti

 • (neregistrovaný) 194.228.13.---

  5. 10. 2012 21:41

  Dobrý den,
  na začátku měsíce srpna jsme s manželem podali návrh k soudu na zrušení vyživovací povinnosti.Manželova dcera se nedostala na žádnou VŠ.Manželovi jsou alimenty po dohodě strhávány ze mzdy a soud mu určil částku 3.000,- měsíčně.V práci manželovi řekli,že potřebují rozhodnutí od soudu,tudíž mu byly alimenty strženy v září a obávám se,že budou strženy i teď v říjnu.Když se byl manžel informovat na soudě,tak mu sdělili,že zákonná lhůta pro vyřízení žádosti ještě nevypršela.A já se ptám, jak dlouho taková lhůta může trvat?
  Manželova dcera odjela do zahraničí, výživné nám nevrátí, i když na něj nárok ze zákona nemá.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 10. 2012 9:22

   RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

   Re: Zrušení vyživovací povinnosti
   Taková lhůta může být velmi dlouhá, já bych ale viděla záchranu v tom, že manželovi jsou peníze po dohodě strhávány. Tzn. že zaměstnavatel nemá příkaz na srážku, ale pouze nějakou dohodu, ano ?V tom případě změňte dohodu, zrušte ji.

  • 6. 10. 2012 11:59

   pw (neregistrovaný) 178.255.168.---

   Re: Zrušení vyživovací povinnosti
   My jsme to řešeli cca pře 3 lety a protože výživné bylo stanoveno soudem, muselo i jeho zrušení být soudem. A kdyby náhodou do té doby nebylo výživné zasíláno, tak by mohl potomek otce zažalovat. Přitom potomek sám sdělil, že přestal studovat a tak končí vyživovací povinnost. Tenkrát jsme to řešili i tady v diskusi, hledali na netu a potvrdili nám to i právníci. V našem případě soud rozhodl o zrušení cca do 1 měsíce od podání žádosti o zrušení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).