Hlavní navigace

DPH reakce FU

  • (neregistrovaný) 80.188.166.---

    8. 10. 2012 5:44

    Zdravím,
    prosím o radu,registrace DPH měla být od 1.3.202 ,pani došla na FU 27.3. tudíž byla zaregistrovaná až od 27.3.2012 , nyní ale provedli kontrolu a vyměřili dań zpětně od 1.3.2012 a to ještě jen pouze z tržeb a z celkové částky. I když tržba např. 500.000,- již je včetně DPH.Proč nebrali k propočtu i nákup? Je jejich výpočet správný? Při přihlášení přeci mohla být zaregistrována od 1.3. a vše odvést v pořádku. Myslím, že když si bude chtít uplatnit DPH na výstupu že to nevezmou ,neboť je hlášena až od 27.3. ale tržby jí byly spočítány, tak jsem celá zmatená. Evka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2012 5:58

      Míša2 (neregistrovaný) 89.103.5.---

      Re: DPH reakce FU
      Podle mého názoru postupovali v souladu s ustanovením §98 zákona o DPH.

    • 8. 10. 2012 11:28

      Nicky (neregistrovaný) 88.102.15.---

      Re: DPH reakce FU
      A to jste měli povinnou registraci podle obratu? Pokud ano, a měl být registrován od 01.03., tak počítám, že obrat překročil v 12/2011, a tudíž měla být přihláška podaná do 15.01.2012 s tím, že plátce je od 01.03. Podle mě jste přihlášku dali pozdě, oni vás zpětně nezaregistrují a za těch 26 dní DPH dopočetli podle pomůcek. Teď nevím přesně § na ty pomůcky, ale je tam nějaké % jako pokuta nebo tak nějak.
      Na ty nákupy před registrací se nepřihlíží, to jste si měli k 26.03. udělat inventuru zásob, a uplatnit si DPH při změně režimu, ale to můžete jen v prvním DPH, tudíž v DPH podávaném v dubnu.

    • 8. 10. 2012 16:44

      stirek (neregistrovaný) 83.69.33.---

      Re: DPH reakce FU
      >>Zdravím,
      >>prosím o radu,registrace DPH měla být od 1.3.202
      >>,pani
      >>došla na FU 27.3. tudíž byla zaregistrovaná až od
      >>27.3.2012 , nyní ale provedli kontrolu a vyměřili dań
      >>zpětně od 1.3.2012 a to ještě jen pouze z tržeb a z
      >>celkové částky. I když tržba např. 500.000,- již je
      >>včetně
      >>DPH.Proč nebrali k propočtu i nákup? Je jejich
      >>výpočet správný? Při přihlášení přeci mohla být
      >>zaregistrována od 1.3. a vše odvést v pořádku. Myslím,
      >>že když si
      >>bude chtít uplatnit DPH na výstupu že to nevezmou
      >>,neboť je hlášena až od 27.3. ale tržby jí byly
      >>spočítány,
      >> tak jsem celá zmatená. Evka
      >
      >A to jste měli povinnou registraci podle obratu? Pokud
      >ano, a měl být registrován od 01.03., tak počítám, že
      >obrat překročil v 12/2011, a tudíž měla být přihláška
      >podaná do 15.01.2012 s tím, že plátce je od 01.03.
      >Podle mě jste přihlášku dali pozdě, oni vás zpětně
      >nezaregistrují a za těch 26 dní DPH dopočetli podle pomůcek.
      >Teď nevím přesně § na ty pomůcky, ale je tam nějaké %
      >jako pokuta nebo tak nějak.
      >Na ty nákupy před registrací se nepřihlíží, to jste si
      >měli k 26.03. udělat inventuru zásob, a uplatnit si
      >DPH při změně režimu, ale to můžete jen v prvním DPH,
      >tudíž v DPH podávaném v dubnu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).