Hlavní navigace

Neoprávněné uplatnění odpočtu úroků v RZ

• (neregistrovaný) 85.207.23.---

8. 10. 2012 8:31

Dobrý den,
    Prosím o radu. V ročním zúčtování za rok 2011 jsem zaměstnanci uplatnila nezdanitelnou částku daně – úroky z úvěru. Přinesl na poslední chvíli pouze potvrzení. Až po mé urgenci, že má dodat i smlouvu a list vlastnický vyšlo najevo, že není vlastníkem domu. Jak dál pokračovat. Musí si zaměstnanec podat opravné přiznání sám nebo to mohu opravit já. Je to moje chyba, neměla jsem být důvěřivá. Děkuji za radu
    Jolana

• 8. 10. 2012 11:58

RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

Re: Neoprávněné uplatnění odpočtu úroků
      Napište blíže, o co šlo. Třeba ani nemusel být vlastníkem domu.
      Pokud by opravdu musel být vlastníkem, pak máte RZD u něj špatně a sama jste povinna toto RZD opravit. Tzn. ne že on si podá DP, ale vy spočítáte tak, jak mělo být správně vypočteno a přeplatek mu srazíte v nejbližší výplatě a odvedete FÚ.
      Musíte si pamatovat, že veškeré slevy, zvýhodnění atd. u zaměstnanců můžete uplatňovat až když vám dodají VŠE, co je k tomu potřeba. Nikdy nespoléhat na to, že to "později dodají". Pak si přiděláváte práci a problémy (on teď bude třeba nadávat, že jste to měla vědět, a že jste mu to neměla uznávat...)

• 8. 10. 2012 13:58

Jola (neregistrovaný) 85.207.23.---

Re: Neoprávněné uplatnění odpočtu úroků
      Zaměstnankyně si uplatnila odpočet úroků z úvěru, který si vzala v roce 2010, ještě jako svobodná. Následně se v únoru 2011 provdala a její manžel uzavřel Smlouvu o přistoupení k závazku v plné výši jejího úvěru. Úvěr použili na opravu domku, který je pouze ve vlastnictví manžela (od roku 2008). Doufám, že jsem to popsala srozumitelně. Doplním, pokud je to neúplné.
      Děkuji Jola

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).